«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bitcoin Düşerken, BTC Madencileri Piyasada Panik Yaratarak Jetonlarını Satıyor

Bitcoin Düşerken, BTC Madencileri Piyasada Panik Yaratarak Jetonlarını Satıyor

Bitcoin-Duserken-BTC-Madencileri-Piyasada-Panik-Yaratarak-Jetonlarini-Satiyor.png

Daha geniş kripto piyasası, Bitcoin’in neredeyse her gün düşmesiyle aşağı yönlü bir fiyat dalgalanması yaşıyor. Şimdiye kadar, Bitcoin madencileri güneşli günlerinin hasat edilmesini bekleyen bazı BTC tokenlerini bir kenara koydu. Bununla birlikte, sanal varlıkların sürekli fiyat düşüşü, en önemli kripto token için sürekli bir düşüş trendi oluşturdu.

Bu nedenle madenciler, Bitcoin bazı toparlanma adımları atarken, artan operasyon maliyetlerini ve diğer faaliyetleri düzleştirmek için varlıklarını satıyorlar.

göre raporlar, madencilerden borsalara BTC token transferinde bir artış var. Kayıt, Ocak ayına göre kademeli bir artış gösteriyor ve Mayıs ayı için en yüksek değer olan 195.663 BTC. BTC’nin Mayıs ayındaki ortalama fiyatı 32 bin dolar ile satılan tokenlerin toplam değeri 6,3 milyar dolar.

İlgili Okuma | Bitcoin Yükseliş Sinyali: 1k-10k BTC Sahipleri Son Zamanlarda Satın Aldı

Yüksek değer, muhtemelen sadece madencilerden elde edilen bir satış olamaz. Bazıları, borsalardaki diğer işlemler için holdinglerini hareket ettirebilir. Ayrıca, bazı önde gelen firmalar borsalar aracılığıyla satış için çok miktarda BTC tokeni transfer etmiş olabilir.

Bitcoin’in fiyatının bu yıl yaklaşık %35 düşmesiyle, piyasada farklı satıcı kategorileri ortaya çıkıyor. Bazı küçük ölçekli madenciler muazzam tasfiye zorluklarıyla karşılaştı.

Riot Blockchain Inc., satıcıların bir parçasıdır. Halka açık ticaret madencileri, token takdiri için fiyat bahisleri yoluyla BTC stoklamasına dahil oldular. Buna ek olarak, hisse senedi yatırımcıları, varlıkların mutlak sahipliğini azaltan kripto para riskine maruz kalmak için firmayı bir vekil olarak kullanıyor.

Madencilerden Artan Bitcoin Satışının Nedenleri

Ayı piyasasındaki olayların eğilimi ile büyük ölçekli madenciler için nakit tutmak daha karmaşık hale geliyor. Bunun nedeni, hisse senedi satışları veya borçlar yoluyla fon sağlayamamaktır. Bu nedenle, olası genişlemeler yoluyla daha fazla kâr için av peşindeler.

Bir örnek, Riot’un 1 gigawatt kapasiteli Teksas’ta inşa etmekte oldukları son madencilik tesisidir. Bu yeni hamle, ABD’deki en büyükler arasında yer alan 750 megavatlık madencilik çiftliklerini bitirdikten sonra bir proje başlangıcıydı.

Duruma tepki gösterirken, Compass Mining’in içerik direktörü Will Foxley, BTC satışlarıyla ilgili görüşünü sunuyor. Madencilerin daha büyük bir kripto ortamına odaklanabileceklerini belirtti. Bu nedenle, operasyonlarının güvenliğini korumak için BTC varlıklarını satmayı akıllıca bir fırsat olarak görüyorlar.

Bitcoin Düşerken, BTC Madencileri Piyasada Panik Yaratarak Jetonlarını Satıyor
Bitcoin 31 bin doların üzerine çıktı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Tüm efsane, piyasadaki düşük fiyat düşüşü sırasında madencilerin karşılaştığı zorluklara dayanıyor. Bazı madenciler aylardır BTC yükseliş trendinde makineler sipariş ediyor. Dolayısıyla fiyat düşüşüne rağmen yine de ödemeyi tamamlamaları bekleniyor.

İlgili Okuma | Boğa: Bitcoin, İki Ayın Ardından Kırmızıda İlk Haftalık Yeşil Kapanışı İşaretledi

CleanSpark yönetim kurulu başkanı Matthew Schultz, bazı madencilerin fırtınayı atlatmak için varlıklarını tasfiye etmekten başka seçeneklerinin olmayacağını bildirdi.

Featured image from Pexels, charts from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *