«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin Değeri Düşük; Adil Fiyatın %28 Daha Yüksek Olduğunu Söylüyor

Bitcoin Değeri Düşük; Adil Fiyatın %28 Daha Yüksek Olduğunu Söylüyor

Bitcoin-Degeri-Dusuk-Adil-Fiyatin-28-Daha-Yuksek-Oldugunu-Soyluyor.png

Kripto ayı piyasasına rağmen JPMorgan, bitcoin’in aşırı derecede düşük değerde olduğuna inanıyor. Banka bugün, 43.400 dolar civarında işlem görürken Şubat ayında kripto para birimini ödüllendirdiği 38.000 dolar değerindeki Bitcoin değerlendirmesini tekrarladı. Bu, şu anki 29.757$’a göre neredeyse %28’lik bir artış.

JPMorgan, Alternatif Varlık Sınıfı Olarak Kriptoya Başını Döndürdü

Çarşamba günü yayınlanan bir nota göre kriptolar, bankanın tercih edilen “alternatif varlıklarından” veya hisse senetleri ve tahviller gibi geleneksel kategorilere uymayan varlıklardan biri olarak gayrimenkulü geride bıraktı.

Hala 38.000 doların bitcoin için adil bir fiyat olduğuna inandığını belirtti. Bu toplam, bitcoin’in 29 bin dolarlık sabah fiyatından %28 daha yüksekti.

Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bankanın stratejistleri notta şunları yazdı:

“Geçen ayki kripto piyasası düzeltmesi, geçen Ocak/Şubat ayına göre daha çok kapitülasyona benziyor ve ileriye dönük olarak bitcoin ve kripto pazarları için daha genel olarak yukarı yönlü görüyoruz.”

İlgili okuma | Bitcoin 29 bin $’daki Dezavantajını Reddetti, İşte Bu Neden İyi?

Ancak JPMorgan, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerindeki keskin satışların özel sermaye, özel borç ve gayrimenkul gibi diğer alternatif yatırımlardan daha fazla olduğu konusunda uyardı. Sonuç olarak banka, “dijital varlıkların” diğer alternatif varlıklardan daha fazla kurtarma fırsatına sahip olduğuna inanıyor. Raporda şunlar yazıyordu:

“Böylece gayrimenkulü, riskten korunma fonları ile birlikte tercih edilen alternatif varlık sınıfımız olarak dijital varlıklarla değiştiriyoruz.”

Derecelendirme, daha geniş kripto para piyasasına ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.721$’ın yarısından daha azına satılan bitcoine yönelik bir güvenoyu temsil ediyor. LUNA, artan faiz oranlarına ve Ukrayna’daki krizin sonuçlarına ek olarak. Tüm kripto para birimlerinin piyasa değeri, Kasım ayındaki 3 trilyon dolardan şimdi 1.2 trilyon dolara düştü.

JP Morgan

Total crypto market cap stands at $1.2 Trillion. Source: TradingView

Sektörün artan cazibesine rağmen, JPMorgan’ın Bitcoin ve kripto para birimlerini “fazla kilo”dan “az ağırlık” derecesine değiştirdiği ve bankanın artık varlık sınıfı konusunda daha az hevesli olduğunu ima ettiği ve yatırım portföyünde daha az risk önerdiği bildirildi.

İlgili okuma | TA: Bitcoin Fiyatı Aralıkta Yükseliyor, 30,6 bin Dolar Hala Direnç Gösteriyor

Featured image from iStock photo, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *