«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bitcoin Coinbase Premium Boşluğu Sıfıra Yaklaşıyor, Satış Bitiyor mu?

Bitcoin Coinbase Premium Boşluğu Sıfıra Yaklaşıyor, Satış Bitiyor mu?

Bitcoin-Coinbase-Premium-Boslugu-Sifira-Yaklasiyor-Satis-Bitiyor-mu.png

Zincir üstü veriler, Bitcoin madeni para tabanı prim açığının son zamanlarda iyileştiğini ve şimdi nötr bir değere yaklaştığını gösteriyor, bu da satış baskısının kuruyor olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin Coinbase Premium Boşluğu Sıfıra Yakın Ama Hala Olumsuz

CryptoQuant’ta bir analistin belirttiği gibi İletiABD’li yatırımcılardan gelen satış baskısı son günlerde azalmış görünüyor.

“Coinbase Premium Boşluğu”, Coinbase (USD çifti) ve Binance (USDT çifti) kripto borsalarında listelenen Bitcoin fiyatlarındaki farkı ölçen bir göstergedir.

Quant, ABD’li yatırımcıların, özellikle yüksek net varlık ve kurumlar olmak üzere Coinbase platformunu kullandıklarının bilindiğini belirtiyor.

Bu metriğin değeri pozitif olduğunda, şu anda Coinbase’deki fiyatın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Böyle bir eğilim, son zamanlarda ABD’li yatırımcılardan alım yapıldığını gösteriyor.

İlgili Okuma | Türev Ürünlerde Bitcoin Balina Varlığı Hala Yüksek, Daha Fazla Oynaklık mı?

Öte yandan, negatif bir prim farkı, fiyat Binance’den daha düşük olduğu için kripto borsasında bir miktar satış olduğu anlamına gelir.

Şimdi, 2022 yılı boyunca Bitcoin Coinbase prim açığındaki şu ana kadarki eğilimi gösteren bir grafik:

Bitcoin Coinbase Premium Boşluğu

The value of the metric looks to be negative right now | Source: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte görebileceğiniz gibi, Bitcoin Coinbase prim açığı son birkaç ayda negatif oldu.

LUNA çöküşü sırasında, 131$’lık oldukça kırmızı bir değere ulaştı, bu da o zamanlar ABD’li yatırımcılardan bazı ağır satışlar olduğu anlamına geliyor.

Takip eden konsolidasyon döneminde ve en son çöküş sırasında, göstergenin değeri eksi 20 dolar civarında yatay hareket etti.

İlgili Okuma | Bitcoin, Google’ı Erken Satın Almak Gibi mi? Şaşırtıcı Karşılaştırmaya Bakın

Bununla birlikte, son birkaç gün içinde eğilim değişmiş gibi görünüyor ve prim açığı şu anda bir miktar yukarı hareket gözlemliyor.

Gösterge hala negatif bir değere sahip olsa da, Coinbase ve Binance arasındaki fark sadece -5$ olduğu için şimdi sıfıra oldukça yakın.

Bu, ABD’li yatırımcılardan gelen satış baskısının son zamanlarda azalmakta olduğunu gösteriyor ve bu, Bitcoin fiyatı için yükseliş olabileceğini kanıtlayabilecek bir işaret.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı son yedi gün içinde %11 artışla 21,2 bin dolar civarında dalgalanıyor. Geçen ay, kripto %28 değer kaybetti.

Aşağıdaki grafik, son beş gün içinde madeni paranın fiyatındaki eğilimi göstermektedir.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Looks like the value of the crypto has been going up over the last few days | Source: BTCUSD on TradingView

18 bin doların altındaki düşüşten bu yana, Bitcoin yavaş yavaş biraz toparlanmaya çalışıyor. Bununla birlikte, kripto şu anda 21 bin dolar seviyesinden ayrılmayı zor buluyor.

Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *