«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin (BTC) Teknik Analizi – 14 Haziran 2022

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi – 14 Haziran 2022

bitcoin-674

Kripto para piyasası oldukça kritik bir dönemden geçiyor. Özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum’da (ETH) yaşanan kritik düşüşler, diğer piyasaları da oldukça kötü etkilemiş durumda. Öyle ki Bitcoin Pazartesi günü Aralık 2020’den bu yana en düşük seviyesine geriledi. Fiyat düşüşlerinin yeni işlem haftasına taşınmasıyla birlikte ABD enflasyonunda beklenmedik bir artışın ardından hafta sonu piyasalar satış yaptı. BTC /USD, on altı ayın en düşük noktası olan bugünkü seansın başlarında 20.859 dolara kadar düştü. Peki Bitcoin (BTC) teknik analizi ne gösteriyor gelin inceleyelim:

Bitcoin BTC Teknik Analiz 14 Haziran 2022

Genel olarak, fiyatlar art arda yedi seansta düştü ve bu zaman dilimi içinde yüzde 24’ün üzerinde düştü. En son düşüş, BTC’nin 25.200 dolarlık uzun vadeli destek noktasını geçmesiyle geldi ve bazıları fiyatların 19.000 dolara kadar düşmesini bekliyor. İçeriğimizin yazımı itibarıyla, 14 günlük RSI 27’de seyrediyor, ancak 24.50’ye doğru da bir hareket gözlemliyoruz.

Diğer taraftan son 24 saatlik grafiğe baktığımızda oldukça önemli 3 nokta görüyoruz. En güçlü destek seviyesi 20.865 dolar seviyesi. İlk destek seviyesi ise 21.817 dolar sınırında yer alıyor. İlk önemli direnç seviyesi 23.350 dolarda yer alırken 24.360 ve 26.300 dolarlık direnç şu anda en önemli seviyeler.

Bitcoin’de (BTC) Düşüşüş Sürer mi?

Bitcoin (BTC) yaşadığı düşüş sonrası oldukça kritik bir bölgede yer alıyor. Yaşanan düşüş sonrası yatırımcıların panik satışı yapması bir taraftan fiyatlardaki düşüşü tetiklerken, diğer taraftan düşen fiyatlar balinaları iştahlandırmış durumda. Ek olarak bşata en büyük Bitcoin bilançosuna sahip şirket olan MicroStrategy olmak üzere birçok kripto odaklı şirketin hisselerinde düşüş yaşandı. Bu durum yakın zamanda Bitcoin’inin hızlı bir yükseliş yaşamasını engelleyebilir.

Ek olarak Bitcoin analizi ile sık sık gündeme gelen Rekt Capital ise 22.400 dolar seviyesindeki 200 haftalık basit hareketli ortalamanın (SMA) önemli bir hacim ilgisinin eşlik etmediğini ve daha düşük seviyelerin test edilmesi için kapıyı açık bıraktığı konusunda uyardı.

Bir kırılma olması durumunda, ETH/USD Ocak 2021’den bu yana ilk kez 20.000 doların altındaki fiyatlarla işlem görebilir.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *