«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bitcoin (BTC) 5 Gün Sonra İlk Kez 20.000 Dolara Geri Döndü

Bitcoin (BTC) 5 Gün Sonra İlk Kez 20.000 Dolara Geri Döndü

Bitcoin (BTC), 4 Temmuz heyecanı sürpriz kazançlar sağladığı için 20.000 dolarlık bölgeyi geri almak için %5 yükseldi. Salı, kripto para piyasasında bir geri dönüş gördü ve tokenlerin çoğu yeşilde işlem gördü.

Bitcoin’in Salı rallisi, 4 Temmuz günlük mumunun kapanması ve kasvetli ayı piyasasında bir miktar iyimserlik sağlamasıyla birlikte, beş gün içinde kripto para için ilk ralli oldu.

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri Pazartesi günü neredeyse değişmeden kaldı ve kripto varlıkları son aylarda büyük bir satıştan sonra aşağı yönlü fiyatlarla işlem gördü.

Dünya çapındaki kripto para piyasa değeri, son 24 saatte yüzde 6’dan fazla bir artışla 909 milyar dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte, kripto para birimlerinin toplam işlem hacmi yaklaşık yüzde 37 artarak 55 milyar dolara yükseldi.

Önerilen Okuma | Bitcoin 20.000 Doların Altında Kayıyor – Yeni Bir Çöküş mü?

Bitcoin 20.000 Dolarlık Bölgeyi Geri Aldı

TradingView verileri, BTC/USD paritesinin Salı günü 30 Haziran’dan bu yana en güçlü kazancı olan 20.085$’a yükseldiğini gösterdi. Boğalar BTC’nin fiyatını 20 bin$’a yükseltmeye çalışırken, parite hafta sonunun çoğunu 19.000$ civarında geçirdi.

Çalkantılı bir ikinci çeyreğin ardından, Bitcoin fiyatı üçüncü çeyreğe yavaş hareketle girdi ve 20.000 dolar civarında konsolide olmaya devam ediyor.

2022’nin başından bu yana, artan jeopolitik endişeler ve (oran artışları, Ukrayna’daki çatışma ve kasvetli ekonomik beklentilerden kaynaklanan) duyarlılıktaki bir değişiklik, kripto varlıklarına bir darbe indirerek Bitcoin’in Aralık 2020’de görülen seviyelere dönmesine neden oldu. .

BTC, geçen yıl Kasım ayında ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’ın üçte birinden daha azında işlem görmeye devam ediyor, ancak Haziran ortasındaki tasfiyeler sırasında dokunduğu dip olan 18.000$’ın üzerinde konumunu sürdürdü.

BTC total market cap at $376 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

BTC’nin 19 bin doları aşması gerekiyor

Olumsuz eğilimlere rağmen, Bitcoin 19.000 dolar eşiğini toparlamayı ve aşmayı başardı.

Popüler analist Matthew Hyland’a göre Bitcoin, “20.000 doların altına düştüğünden bu yana ilk kez günlük zaman diliminde Boğa ayrışmasını başarıyla yarattı.”

Zincir üstü analitik kaynağı Whalemap, 19.200 $ fiyatla token satın alan balinaların rahat bir nefes aldığını ve piyasa desteği verdiğini doğruladı.

Önerilen Okuma | Ethereum (ETH), Kripto Selloff Derinleştikçe 950 Dolara Düştü

Santiment istatistiklerine göre, 4 Temmuz’da kripto para borsalarında çok sayıda Bitcoin uzun pozisyonu açıldı ve bu da tüccar iyimserliğini artırdı.

En büyük pazarlardan biri olan ABD’li tüccarlar, şimdi Bitcoin’in devam eden yükselişi üzerine önemli bahisler koyuyorlar.

Bu arada, hala uzun vadeli Bitcoin boğaları olan bazı kripto yatırımcıları, önde gelen kripto para biriminin, lider kripto paranın gerçekten toparlanıp yeni zirveler kaydedebilmesi için bir sonraki BTC yarılanmasına kadar bir veya iki yıllık bir birikim döngüsü gerektirmesini bekliyor.

Featured image from 123RF, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *