«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin, Bir Günlük Bir Koparmayla 28 bin Doları Gözünde

Bitcoin, Bir Günlük Bir Koparmayla 28 bin Doları Gözünde

Bitcoin-Bir-Gunluk-Bir-Koparmayla-28-bin-Dolari-Gozunde.png

Bitcoin, 1D 50 EMA direncinden iyi bir hacimle büyük bir kopuştan sonra 28.000 dolar hedefliyor. Kripto piyasası, büyük kripto para birimleri ve altcoinler rahatlama sıçramaları elde ettiğinden, düşük zaman diliminde yükselişe geçiyor.

FOMC Toplantısı Öncesinde Piyasa Dökümleri

Son birkaç gün içinde finans piyasasındaki en büyük vızıltı FOMC’ye odaklandı. Bu, Bitcoin ticaretinin 20.700 $ civarında ve Ethereum’un 1.376 $’a düşmesiyle birlikte, önemli kripto para birimlerinin kilit destek ve dirençten düşmesine neden oldu.

İlgili Okuma: Bitcoin, Fed Artış Oranı Kararının 1 Hafta Öncesine Düştü

FOMC toplantısından önce, oranda bir artış söylentileri, BTC’nin 22.000 dolara yükselmesiyle kripto piyasasının sıçramasına neden oldu.

Çarşamba günü, Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) ilgilerini artırdıt %0,75 oranında en yüksek oran artışı 1980’lerden beri. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, “Gelecekteki toplantılarda alışılmadık derecede büyük bir artış ideal olabilir ve fiyat istikrarını geri getirmek için bir ekonomik yavaşlama dönemi hayati olacaktır” dedi.

Haberin ardından piyasadaki büyük kripto para birimleri, BTC’nin 23.100 doların üzerinde işlem görmesi ve kritik bir 1D 50 EMA direncine yaklaşmasıyla iyi bir yanıt gördü. Daha fazla yükselişe işaret edebileceği ve altcoinler için sıçramaları rahatlatabileceği için ralliyi alkışlayan piyasada birçok tartışmaya yol açtı.

İlgili Okuma: Fed 0.75 Puan Artışını Açıklarken Bitcoin Sürpriz Tırmanıyor

“75bps bize bu pompayı verseydi, 100bps bizi kesinlikle ATH’ye gönderirdi” @livercoin

“Yaz Yardımı Ralli için ideal malzemeler var:

  • Powell, politika konusunda güvercinleşiyor ve daha fazla veriye bağımlı hale geliyor.
  • $ETH Eylül ayında birleşme geliyor.
  • 3AC, Celsius ve daha fazlası üzerinde ciddi etki zaten fiyatlandırılmıştır.
  • ETH’yi 2.400 dolara ve BTC’yi 28.000-30.000 dolara görüyorum.” @CryptoMichNL

Bitcoin Bir Günlük 50 EMA’yı İyi Hacimle Kırdı

Bitcoin iyi bir hacimle toplanıyor, bugün erken saatlerde %10’luk bir artışa yükseliyor ve eğer boğalar 24.300 doların üzerine çıkarsa, o zaman 28.000 dolara kadar bir rahatlama sıçraması yaşayabiliriz.

Bu, BTC’nin bir aralıkta bir aydan fazla işlem yaptıktan sonra zor zamanlar geçirdiği bir bölge.

1D TABLO
BTC 1D 50 EMA Koparma | Kaynak: Tradingview.com

BTC bu büyük direnci kıramazsa, boğalar potansiyel bir kırılma için daha fazla ivme oluşturmak için muhtemelen 21.000 – 20.700 ABD Dolarını tekrar ziyaret edecektir. BTC başarısız olur ve 20.000 doların altına düşerse, ayılar boğalar üzerinde daha fazla güce sahip olacağından bu geçersiz olacaktır.

4 saatlik Grafikte Bitcoin’in Durumu

4 saatlik zaman dilimindeki BTC, 26.800 $ – 28.000 $ bölgesine yükselmek için 24.200 $ ‘lık küçük bir direncin üzerine çıkması gerektiğinden iyi görünüyor.

4H BTC TABLOSU
4 Saatlik Grafikte BTC, 24200 $ Direncine Yaklaşıyor | Kaynak: Tradingview.com

Genel piyasa hissi, aylarca süren düşüş trendinden ve kripto piyasasına olan ilgi kaybından sonra iyileşiyor. Kripto piyasası, yakında ortaya çıkacak olan Ethereum birleşmesinden yüksek beklenti içinde.

BTC diğer büyük altcoinlerle toparlandıkça, piyasaya daha fazla rahatlama ve inanç dönecek.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *