«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin, Bir BTC Fiyatının Dipinin Anahtarını Yarıya Düşürüyor mu?

Bitcoin, Bir BTC Fiyatının Dipinin Anahtarını Yarıya Düşürüyor mu?

Bitcoin-Bir-BTC-Fiyatinin-Dipinin-Anahtarini-Yariya-Dusuruyor-mu.png

Bitcoin, son birkaç gün içinde satış baskısında büyük bir artış olmasına rağmen hala 20.000 doların üzerinde tutuyor. Kripto para, tarihindeki en kötü teslim olma olaylarından bazılarını yaşadı ve yeni bir düşüş için okunabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin Döviz Rezervi Ani Yükseldi, Satışlar Henüz Bitmedi mi?

Yazma sırasında, BTC’nin fiyatı son 24 saatte ve 7 günde sırasıyla %7 ve %31 kayıpla 20.700$’dan işlem görüyor. Piyasa katılımcıları yeni zirveler bekliyor gibi görünüyor, ancak yükseliş momentumunda bir özgeçmiş onları hazırlıksız yakalayabilir.

BitcoinBTCBTCUSD
1 günlük grafikte BTC aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: BTCUSD Tradignview

Takma bir tüccar, BTC’nin bir sonraki büyük dip fiyatını bulmanın anahtarının, bu ağ blok ödüllerini her 4 yılda bir yarıya indiren Bitcoin Halving etkinliği olduğuna inanıyor. analist iddialar bir düşüş sırasında, kripto para biriminin “önceki yarılanmasından 780-889 gün sonra” bir dip bulduğunu söyledi.

Şu anda, Bitcoin ağı kritik bir destek bölgesine yaklaştığı için bu olaydan 766 gün uzakta. Aşağıda görüldüğü gibi, bu iki olay çakıştığında, BTC’nin fiyatı yükseliş ivmesini sürdürebilir ve önceki zirveleri geri alabilir.

BitcoinBTCBTCUSD
Kaynak: Twitter üzerinden CryptoKaleo

Analist, kripto para biriminin ihraç edilmesini azalttığı ve piyasada daha az BTC bulunduğu için yarılanmanın Bitcoin için yükseliş tezinin bir parçası olduğunu iddia ediyor. Tersine, BTC’nin benimseme seviyeleri yukarı doğru eğilim gösteriyor.

Analist, Blockware Solutions’dan bir grafik paylaştı. Grafikte görüldüğü gibi, BTC’nin fiyatı, onu benimseyen nüfusun yüzdesiyle doğrudan ve arz ihracı ile dolaylı olarak ilişkili görünüyor.

Analist, dünyanın Bitcoin konusunda “hala erken” olduğunu iddia ederek şunları ekledi:

Halvening modelinin neden herhangi bir geçerliliği var ve hayali logaritmik destek eğrisi nereden geliyor? Basit arz ve talep ekonomisi. Blok ödülü, Bitcoin toplam arz enflasyonunun aracıdır. BTC madencileri piyasaya sürekli satış baskısı sağlıyor.

Bitcoin’e Her Şeyi Dahil Etmeli misiniz?

Bu teze rağmen analist, BTC’nin hala çok fazla oynaklık ve çok sayıda menzil hareketi ile karşı karşıya kalabileceğini iddia ediyor. Ek olarak, BTC’nin fiyatının ikna edici bir dip oluşturması zaman alabilir.

İlgili Okuma | Bitcoin 2017 Zirvesine Vurmadan Önce Geri Dönüyor, Dip İçeride mi?

Analist, BTC’nin yeni düşük seviyeleri yeniden test etme potansiyeli hakkında şunları söyledi:

Dolayısıyla, hala daha düşebilirken – ve 20 bin doların sonunda kırıldığı 2020 Mart ayından bu yana gördüğümüz kadar çirkin bir tasfiye şelalesi görebileceğimiz için, zamanlama perspektifinden inanıyorum – ayı piyasası dibi o kadar da uzak değil şu anda hissedebileceği gibi uzakta.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *