«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin ATM Kurulumları Mayıs Ayında Düştü

Bitcoin ATM Kurulumları Mayıs Ayında Düştü

bitcoin_atm

Kullanıcıların kendi para birimleriyle Bitcoin ya da diğer kripto para birimi satın almasını sağlayan Bitcoin ATM’leri dünya genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor. Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine daha kolay erişim sunan Bitcoin ATM’lerinin kurulumu Mayıs 2022 döneminde daha düşük bir oranda gerçekleşti.

Sadece 202 Yeni Bitcoin ATM’si Kuruldu

2022 yılının ortasına yaklaştığımız şu günlerde, 2022 yılı başından itibaren Bitcoin ATM’leri için işler iyi gitmiyor. Mayıs 2022 döneminde dünya genelinde sadece 202 yeni Bitcoin ATM’si kuruldu. Mayıs ayında kurulan yeni Bitcoin ATM sayısı, son üç yılın en düşük yeni Bitcoin ATM kurulumu sayısı oldu.

bitcoin atm kurulumlari mayis ayinda dustu 2

Ocak 2022 ve Şubat 2022 dönemlerinde küresel olarak toplamda 1.817 Bitcoin ATM’si kuruldu. Bununla birlikte geçtiğimiz yılın aynı döneminde 2.435 Bitcoin ATM’si kurulurken bu sayı 2022 başında yüzde 25 oranında düştü. Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında yeni Bitcoin ATM kurulumu rekor kırmış ve dünya genelinde toplamda 2.037 yeni Bitcoin ATM’si açılmıştı. Son olarak Bitcoin ATM’lerinin sayısının düşüşü dünyadaki Bitcoin ATM’lerinin yüzde 88’ine ev sahipliği yapan ABD’nin, son dönemde Bitcoin ATM’leriyle ilgili yasaları sıklaştırmasıyla ilgili olabileceği aktarılıyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *