«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin Ardışık Yedi Kırmızı Mumu İşaretledi, Piyasa İçin Korkunç Bir Resim Boyadı

Bitcoin Ardışık Yedi Kırmızı Mumu İşaretledi, Piyasa İçin Korkunç Bir Resim Boyadı

Bitcoin şimdi belki de şimdiye kadarki en düşüş dönemlerinden birine girdi. Tüm piyasa skandallarını oldukça iyi bir şekilde sürdüren kripto para birimi, ileride daha da kötü haberler görüyor. Daha önce, ayı piyasasına girişini sağlamlaştıran çok sayıda ardışık kırmızı kapanış gördü. Ancak bu sefer, dijital varlık başka bir rekor kırmaya hazır gibi görünüyor, ancak bu sefer daha da kötüsü.

Yedi Kırmızı Mum

Son zamanlarda piyasayı takip eden herkes, Bitcoin’in art arda birden fazla kırmızı kapanış gördüğünü biliyor. Dijital varlığın bu gibi düşüş eğilimlerini işaretleme ve hala zirvede olma geçmişine sahip olması nedeniyle, bu bir alarm nedeni olmadı. Ancak bu, kripto para birimi arka arkaya 7. kırmızı kapanışını gördükten sonra benzeri olmayan bir eğilim olduğunu kanıtlayacaktı.

İlgili Okuma | Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Kurtarıldı, Dip İşaretlendi mi?

Bu, bitcoin’in tarihte ilk kez böyle bir trendi işaretlemesini sağlayacaktır. Bununla birlikte, daha da önemlisi, kripto para birimi için ardışık yedi kırmızı mumun ne anlama geldiğidir. Dijital varlık hala bir satıcı piyasası olduğu için, yatırımcılar kısa vadede kripto paranın geleceği hakkında endişelendikçe, böyle bir kapanış daha fazla satışları tetikleyebilir.

Ayrıca, grafiklerde bu kadar çok kırmızı mum görülmesi, takip edilecek daha fazla düşüş trendi olduğunu gösterebilir. Bunun bir örneği, bitcoin’in art arda dört kırmızı kapanış kaydettiğini gören 2014 ayı piyasasında işaretlendi. Ardından gelen, daha da acımasız bir düşüş trendine yol açacak tek bir yeşil kapanıştı. Şimdi, eğer bitcoin 2014’teki bu hareketi yansıtacak olsaydı, o zaman 30.000 doların altına başka bir düşüş yakın olabilir.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC declines to $29,500 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin İçin Tüm Kötü Haberler Değil

Art arda yedi kırmızı kapanış genellikle aşağı yönlü bir tablo çizebilirken, durum her zaman böyle değildir. Dijital varlığın, iyileşmeden hemen önce en düşüş modellerini kaydedebildiği iyi bilinmektedir. Çoğu zaman, muazzam bir iyileşme.

Bunun bir örneği, piyasanın art arda altı kırmızı kapanışı işaretlediği 2018 yılının Ağustos ayındaydı. Piyasa o noktada gergin bir ayı piyasasında olduğundan, bunu takip edenin sadece daha fazla kayıp olabileceği varsayıldı. Bununla birlikte, dijital varlık art arda beş yeşil kapanış kaydetmeye devam ettiğinden, durumun böyle olmadığı kanıtlanacaktı.

İlgili Okuma | USDT Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Dokunurken Yatırımcılar Stabilcoin Tepeleri Yapıyor

Şimdi, bu bir sonraki boğa piyasasının başlangıcı değildi, ancak bu trendlerin daha fazla düşüş trendini işaret edebileceği kadar, aynı zamanda iyi bir toparlanmanın habercisi olabileceğini gösterdi. Bitcoin için bu seferki beklentiler harika çünkü dijital varlık şimdi 30.000 doların üzerine çıkabildi, ancak bu noktanın üzerindeki konumunu korumakta zorlanıyor.

BTC fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 29.600 dolar civarında seyrediyor. Bu, onu 5 günlük basit hareketli ortalamanın biraz üzerine koyuyor ancak diğer göstergelerde düşüş eğilimi göstermeye devam ediyor.

Featured image from Cryptonaute, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *