«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin Açık Faiz, Fiyat 31.000 Doların Altına Düşerken Düşüyor

Bitcoin Açık Faiz, Fiyat 31.000 Doların Altına Düşerken Düşüyor

Bitcoin-Acik-Faiz-Fiyat-31000-Dolarin-Altina-Duserken-Dusuyor.png

Son birkaç haftadaki bitcoin açık ilgisine tanık olmak ilginçti. Dalgalanmalar ve düşüşler, genellikle dijital varlığın kendisinin fiyatını takiben aynı hızla ortaya çıktı ve ortadan kayboldu. Geçen hafta hareket göz önüne alındığında farklı değildi. Bitcoin cinsinden açık pozisyon, önceki haftalarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra düştü. Bu, geçen haftaki hız treninin ardından yatırımcıların hissiyatında keskin bir dönüşe işaret ediyor.

Bitcoin Açık Faiz 25.000 Düştü

Haziran başında, Bitcoin uzmanı bildirdi Bitcoin’in Mayıs ayının son günlerinde 30.000 dolara tırmandığını gören rallinin arkasındaki neden kısa bir sıkışıklık olabilir. Bunun nedeni, açık pozisyonun bu noktada tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 307.189 BTC’ye büyük ölçüde yükselmesiydi. Daha fazla yatırımcının tekrar kâra dönmesi nedeniyle piyasada iyi karşılandı, ancak piyasa artık geri dönüyor gibi görünüyor.

İlgili Okuma | Tüm Bitcoin Düşüş Trendinden ABD Makro Baskı Sorumlusu

Geçen hafta, bitcoin cinsinden açık pozisyon düşüşteydi. Bunun sonucu, yedi gün içinde piyasadan 25.000 BTC silindi. Bu, açık faizde keskin bir düşüş gördü ve her zaman olduğu gibi, dijital varlığın fiyatında benzer bir hareket kaydedildi.

Düşüş, Pazartesi günü piyasa kapanışı itibariyle toplam açık pozisyonu 292.171 BTC’ye getirdi. Ardından, BTC fiyatında 29.000 doların altına bir düşüş yaşandı. Bitcoin’in değeri o zamandan beri geri döndü, ancak açık faiz gecikti.

bitcoin açık faiz

Open interest takes a nosedive | Source: Arcane Research

Açık faizin Pazartesi akşamı çökmeden hemen önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ilginç. Kazadan önce 317.734 BTC’ye dokunarak önceki haftanın en yüksek seviyesini yenmişti. Aynı eğilimin önceki hafta kaydedildiği göz önüne alındığında, yatırımcı duyarlılığının istikrarsız olduğunu gösteriyor.

Panoları Kontrol Etme

Bitcoin cinsinden açık pozisyondaki en önemli düşüş FTX kripto borsasında kaydedildi. Düşüşün çoğu, borsanın açık faizin sadece dört saat içinde %15,5 düştüğünü gördüğü yerden kaynaklanmıştı. Bunu daha sonra, daha az derecede olsa da, diğer kripto borsaları takip edecektir.

Alanın önde gelen kripto para borsası olan Binance, aynı dönemde açık faizin %10,6 düştüğünü gördü. Bunu, yüzde 9,1’inin toplam dört saat içinde açık pozisyonunu sildiğini gören Bybit kripto borsası yakından takip etti.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC loses momentum ahead of US trading hours | Source: BTCUSD on TradingView.com

İlginç bir şekilde, açık faizde en düşük düşüşü kaydeden Bybit, fonlama oranları üzerinde en fazla etkiyi gördü. Binance ve FTX’in daha büyük olmasına rağmen, bir kapitülasyon olayını daha kötü bir şekilde görenler Bybit tüccarları oldu.

İlgili Okuma | Bitcoin Madencilerinin Gelirleri, Fiyat Düşüşü Devam Ederken Düşük Kalıyor

Bitcoin kalıcılarına olan ilgi göz önüne alındığında, açık faizin önümüzdeki hafta boyunca toparlanması bekleniyor. Bununla birlikte, son trendler göz önüne alındığında, dijital varlığın yüksek tutma olasılığı düşük kalıyor.

Featured image from SciTechDaily, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *