«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin 36 bin Doların Altına Düştü, Altcoinler de Kırmızı

Bitcoin 36 bin Doların Altına Düştü, Altcoinler de Kırmızı

Bitcoin-36-bin-Dolarin-Altina-Dustu-Altcoinler-de-Kirmizi.png

En son FOMC toplantısından sonra bile kripto piyasası kırmızıya döndü. Bitcoin, 35.511 $ işaretine doğru ilerliyor ve altcoinler de yeniliyor.

Bitcoin, Federal Rezerv’in 50 baz puanlık faiz artırımına bir günde %10’dan fazla düşerek yanıt verdi, bu iki aydaki en önemli düşüşü.

İlgili Okuma | Cardano Büyük Güncellemeye Hazırlanıyor, Ayıları Geri İtmeye Yeterli Olacak mı?

Dünkü Federal Rezerv toplantısından sonra bitcoin 40.000 dolara ulaştı ve kripto piyasasının çoğu bugün erken yükseldi. Erken saatlerde iyi performans gösteren diğer kripto para birimleri Cardano, Solana, Polkadot ve Avalanche.

Öğleden sonra piyasası düştü ve Bitcoin dahil tüm kripto para birimleri önemli bir düşüş kaydetti. BTC %10 düşerken, altcoinler de önemli bir düşüş gördü.

İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum %7,8 düştü; diğer altcoinler de büyük bir düşüş yaşadı. Örneğin son 24 saatte DOGE %5,4, SAND ise %11,8 düştü.

Kripto para piyasası geçen hafta 40.000 dolarlık bir reddin ardından düşüşe geçtiğinden, hızla bu seviyenin altına döndü ve değer kaybetmeye devam etti. Bu, kripto para başına 35.511 doların altında neredeyse iki ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Bitcoin Fiyatı
Bitcoin %10 düşüşle iki ayın en düşük seviyesinin altında işlem görüyor | Kaynak: BTC/USD fiyat tablosundan Tradingview.com

Dün, varlığın 39.000 doların üzerinde kalamadığı ve sonunda tekrar 38.000 doların altına düştüğü bildirildi.

Bitcoin, FOMC toplantısından önce 38.500 dolar civarında işlem görüyordu. Fed Başkanı Jerome Powell, kurumun faiz oranlarını (beklenen 75 yerine) 50 baz puan artıracağını söyledi.

Bu haber borsanın yükselmesine neden oldu. Bitcoin ayrıca gün içi en yüksek 40.000 dolara sıçradı. Jarvis Labs’e göre:

(…) adil fiyat tarayıcısı, dün geceki uyarılardan sonra potansiyel yerel dibi göstermeye başladı. Ancak, FOMC/trad-fi’nin bu hafta bir piyasa rahatlaması için birlikte oynama olasılığının daha yüksek olduğunu tahmin ediyorlar. Herhangi bir hafif güvercinlik işareti ve takibi görebiliriz. Ve değilse, daha fazla yengeç veya sert bir damla. Volatilite her iki yöne de gidebilir.

ABD Borsası Bitcoin Fiyatını Etkiledi

Ne yazık ki borsa yükselişini tutamadı ve düşüş trendine girdi. Bitcoin de ABD hisse senedi rallisini takip etti ve değerinin %10’undan fazlasını kaybetti. Bu, toplam piyasa değerini 692,6 milyar doların üzerine çıkarıyor.

Kripto para birimleri de hisse senetleriyle aynı trendden etkileniyor. Yatırımcılar hisse senetlerini satıyor gibi görünüyor ve bu da “riskli” bir ticarete neden oluyor. Bu, kripto para piyasasının keskin bir şekilde düşmesine neden oldu.

gibi birkaç olumlu habere rağmen Kripto para birimine karşı DDoS saldırısı engellendiKongre şirketlere izin vermeyi düşünüyor 401(k) planlarına kripto para birimlerini dahil etmek; düşen borsa, onunla birlikte kripto para birimi değerlerini de aşağı çekiyor. Ek olarak, tokenlerin oynaklığı, borsa düştüğünde, kayıpların kripto piyasasında genellikle daha şiddetli olduğu anlamına gelir.

İlgili Okuma | Bir Madeni Para, İki İşlem: Bitcoin Vadeli İşlemleri ve Spot Sinyalleri Neden Uyuşmuyor?

Kripto para birimleri sürekli değişiyor. Perşembe günkü değişiklikler düzenli görünüyor. Kripto para birimlerine yatırım yapan insanlar, bu yatırımların değerinin büyük ölçüde artıp düşebileceğini anlayabilir. Bununla birlikte, son altı ayda değişen şey, borsa değerlerinin kripto para birimi değerlerini etkilemeye başlamasıdır.

               Featured image from Pixabay and the chart from Tradingview.com

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *