«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin 35 Bin Dolara Geri Dönebilir mi? İşte Engel Olanlar

Bitcoin 35 Bin Dolara Geri Dönebilir mi? İşte Engel Olanlar

Bitcoin-35-Bin-Dolara-Geri-Donebilir-mi-Iste-Engel-Olanlar.png

Bitcoin hala 29.000 ila 30.000 $ arasında işlem gördüğü için kripto pazarında herhangi bir işlem yok. Piyasa değerine göre ilk kripto, Terra ekosisteminin zaten yumuşak olan bir piyasada bir darbe alarak çökmesinden bu yana menzile bağlı.

İlgili Okuma | Bay Harika Destekli Yeşil Bitcoin Madenciliği Girişimi, N. Dakota’da 500 Milyon Dolarlık Genel Merkez İnşa Edecek

“Black Swan” olayı, Bitcoin ve Ethereum’un art arda rekor kayıplar kaydetmesi nedeniyle alan için en kötü dönemlerden birinden önce geldi. Yazma sırasında, BTC’nin fiyatı son 24 saatte %2 kayıpla 29.500 dolardan işlem görüyor.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC yatay hareket ediyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Takma adla çalışan bir tüccara göre, Bitcoin yükseliş ivmesini sürdürmeden önce 29.000 dolardaki dip seviyelerini yeniden test etmeye hazır olabilir. Tüccar, BTC fiyatının potansiyel olarak bu seviyenin altına düşmesini ve ardından 35.000 dolara geri dönmesini bekliyor.

Bu, Bitcoin’i mevcut aralığının altına yaklaştıracaktır. Bu nedenle, BTC bir aralık eğilimine devam edecekse, yukarı yönlü bir hareket ve biraz rahatlama mantıklı görünüyor.

Bu anlamda, takma ad tüccarı “trendi oynamayı” ve BTC’nin bu seviyelerin üzerine çıkıp çıkmadığını yeniden incelemeyi önerdi. tüccar söz konusu Twitter aracılığıyla:

Ticaret konusunda cesaretiniz kırılmadan önce, herkesin anlaması çok zor olan şeyin bu küçük parça aralığı olduğunu unutmayın. Buradan bir yön belirlendiğinde, daha kolay olacak.

A bildiri QCP Research’ten, BTC’nin mevcut %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olduğu için, daha fazla düşüş olması durumunda 28.700 doların büyük bir destek alanı olduğunu kabul ediyor. Rapora göre, bu Fibonacci seviyeleri, tarihi boyunca Bitcoin için “önemli” olmuştur.

Özellikle, COVID-19 pandemisinin başlamasının BTC’yi %61.8 Fibonacci seviyesini yaklaşık 3.800 $ seviyesinde test etmesi için gönderdiği 2020 sırasında. Bu seviye, BTC’nin en kötü düşüşlerinden biri sırasında tutuldu. QCP Araştırma dedi ki:

BTC ve ETH için mevcut düşüş şimdi 2020 Covid düşüşüyle ​​aynı. Bu aşırı satım seviyelerinden kısa vadeli bir sıçrama görmemiz mümkün.

Kötü Haber Neden Bitcoin ve Risk Varlıkları İçin İyi?

Buna ek olarak, rapor BTC ve diğer risk altındaki varlıkların medyayla ters orantılı göründüğünü iddia ediyor. ABD’deki enflasyon, işsizlik ve diğer ölçütlerle ilgili “iyi haberler” ne zaman halka açıklansa, bu varlıklar aşağı yönlü işlem görüyor gibi görünüyor.

2020’den 2021’e kadar, COVID-19 hakkındaki kötü haberlerin ekonomik bir teşvike dönüşmesiyle bunun tam tersi oldu. Şimdi, ABD Merkez Bankası (FED) enflasyonu durdurmaya kararlı ve Kantitatif Sıkılaştırma (QT) programını başlatırken küresel piyasalardan likidite çekmeye başladı.

Bu, kurumu bilançosunu küresel piyasalara boşaltmaya zorlayacaktır. Sonuç olarak, QCP Research, Bitcoin ve hisse senetlerinin önümüzdeki aylarda acı çekmeye devam edeceğine inanıyor. Raporda şunlar iddia edildi:

Bu likidite boşalması, 1 Haziran’dan itibaren yaklaşan QT bilançosunun da gevşemesiyle daha da kötüleşecek. Bu faktörlerin kripto fiyatları üzerinde ağırlık oluşturmasını bekliyoruz.

Ana akım medyadaki mevcut anlatı, enflasyonun arkasından koşuyor. Rapora göre, “durgunluk” veya “ekonomik durgunluk” gibi kelimelere dönüşürse, ABD FED, Bitcoin ve hisse senetleri için bir miktar rahatlama sağlayarak sıkılaştırmasını yavaşlatmak zorunda kalabilir.

İlgili Okuma | Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un Büyük Bir Şekilde İyileşmeye Hazır Olmayabileceğini Söyledi

Başka bir deyişle, haberler kötüden daha kötüye kayarsa, Bitcoin yönünü tersine çevirebilir. Bu arada, menzile bağlı veya kısa canlı rallilerle kalması muhtemel görünüyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *