«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin 32 Bin Dolara Düştü – Ama Bu Ay Değil

Bitcoin 32 Bin Dolara Düştü – Ama Bu Ay Değil

Bitcoin (BTC) fiyatı 40.000 dolarlık engeli aşamadı ve bu da kripto para piyasasına olan güvenin durgun kaldığını gösteriyor.

BTC bir aydan fazla bir süredir düşüyor. 38 bin doların altına düşerse 32 bin dolara kadar düşebilir. Kripto piyasası şu anda düşüşte olsa da, en azından FOMC toplantısı sona erene kadar başka bir çöküş olası değil.

Yatırımcıların kripto para piyasasındaki coşkusu, piyasanın uzun süreli düşüşü ve jeopolitik belirsizliğin bir sonucu olarak aşınmaya devam ediyor. Deneyimli tüccar Peter Brandt, Bitcoin (BTC) fiyatının 32.000 doların altında bir test olmasını bekliyor.

Önerilen Okuma | Bitcoin 40.000 Doların Üzerinde mi Vuracak – Yoksa 35.000 Dolara mı Düşecek?

Brandt, bir tweet’te Bitcoin’in düşüş eğilimini tamamladığını ve son 24 saat içinde 38 bin dolar seviyesinin altına düştüğünü belirtti. Yakın gelecekte 32.000 dolarlık bir test bekliyor. Bununla birlikte, 28.000 dolarlık tahmini Bitcoin için daha fazla endişe verici.

Ek olarak, kârlı işlemler arttığı için zincir üzerindeki veriler bitcoin için iyiye işaret değil. Bu, kâr rezervasyonunun daha yüksek seviyelerde gerçekleşebileceğini gösterir.

Analistler, Sarsıntılara Rağmen Bitcoin Üzerinde İyimser Kalıyor

Kripto para piyasasının hisse senetleri ile önemli korelasyonu konusundaki ısrarlı endişelere rağmen, analistler kripto konusunda yükselişini sürdürüyor.

Piyasa uzmanı ve Placeholder VC ortağı Chris Burniske’ye göre, Bitcoin ve Ethereum yıllardır borsaya hakim oldu ve bunu yapmaya devam edecek.

Burniske, bir tweet’te kripto para piyasasının yüksek büyüme gösteren hisse senetlerine kıyasla “oldukça iyi dayandığını” söyledi. BTC ve ETH, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden kabaca %40 kaybederken, yüksek büyüme gösteren birkaç hisse senedi %60 ile %80 arasında düştü.

BTC total market cap at $731.78 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Analitik platformu Santiment’in zincir üstü verilerine göre, tüccarların BTC’nin 40 bin dolar seviyesini geri kazanmasına olan güveni azalıyor gibi görünüyor. BTC ve ETH Kar/Zarar İşlemleri Oranı verileri, kar işlemlerinin zarar işlemlerine 12,5’e 1 oranında şaşırtıcı bir oran olduğunu gösteriyor.

Bu nedenle, güven azalmaya devam ettiği ve balina alımları düşük kaldığı için BTC’nin 32 bin doların altına düşme olasılığı yüksek görünüyor.

Önerilen Okuma | Daha Fazla Ülke Kriptoyu Kabul Ettikçe Bitcoin Kısaca 40.000 Doları Üstte

BTC Bu Mayıs’ta 48 bin Dolarda

Bu arada, hiçbir varlığın gelecekteki performansı tahmin edilemezken, FxPro’da kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, Bitcoin’in bu ayın sonuna kadar 32.000 ila 48.000 $ arasında işlem göreceğini tahmin ediyor.

“Mayıs, mevsimsellik açısından BTC için göreceli bir başarı olarak görülüyor. Bitcoin, son 11 yılda ayı yedi kat yukarı ve dört kat düşüşle tamamladı,” dedi Kuptsikevich.

Kuptsikevich, bu projeksiyonu kripto para biriminin Mayıs ayındaki ortalama %27 kazancına ve %16’lık ortalama kaybına dayanarak, toplamda yaklaşık %11’lik bir kazanç için yaptığını belirtti.

CoinGecko verilerine göre, Salı akşamı itibariyle, Bitcoin madeni para başına yaklaşık 38.528 dolardan işlem görüyordu.

Featured image from Pixabay, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *