«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Yerleşmek İçin Mücadele Ettiğinden Uzun Tasfiyeler Piyasayı Sallamaya Devam Ediyor

Bitcoin 30.000 Doların Üzerinde Yerleşmek İçin Mücadele Ettiğinden Uzun Tasfiyeler Piyasayı Sallamaya Devam Ediyor

Dijital varlığın 25.000 dolara düşmesinden sonra bitcoini sarsan uzun tasfiyelerin etkileri şimdi bile hissedilmeye devam ediyor. O zamandan beri bir kez daha 30.000 doların üzerine çıkmayı başaran Bitcoin, piyasada birincil tasfiye hedefi olmaya devam ediyor. Altı ay içinde en büyük tasfiye olayını kaydettiği çöküşün ardından bir hafta sonra bile, uzun vadeli tüccarlar hala piyasada.

Bitcoin Tasfiyeleri 61 Milyon Dolara Dokundu

Bitcoin long tasfiyeleri yavaşlamış olabilir, ancak henüz bitmedi. Son 24 saat içinde piyasa, 61’den fazla tüccarın tasfiye edildiğini ve son 24 saatte 257 milyon dolardan fazla tasfiyeye ulaştığını gördü. Doğal olarak, bitcoin tasfiyeleri bunun büyük bir bölümünü oluşturuyor ve uzun vadeli tüccarlar piyasada en kötü darbeyi aldı.

İlgili Okuma | Borsa Girişleri, Piyasa İyileşmek İçin Mücadele Ederken Bitcoin ve Ethereum’u Kayar

Bitcoin tasfiyeleri, Perşembe günü özellikle acımasız bir ticaret gününden sonra Cuma günü 61 milyon doların üzerine çıktı. Bunların çoğu, tüccarların 30 milyon dolardan fazla tasfiye gördüğü Perşembe günü öğleden sonra ile akşam erken saatlerde gerçekleşti. Bu, Bitcoin’in 30.000 dolar seviyesinin altına düşmesinin bir sonucuydu ve bu seviye, Cuma gününün erken saatlerinde nihayetinde tekrar alacak.

Bu toparlanmadan sonra göstergeler dijital varlık için yükselişe geçmişti. Uzun tüccarlar 24 saatlik dönemde en fazla zararı görmüş olsalar da, kısa vadeli tüccarlar zamanla daha fazla ısınmaya başladıkça lehlerine dönmeye başladı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC recovers above $30,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Kripto Piyasası Hala Kırmızı

Ethereum gibi diğer kripto para birimlerindeki tasfiyeler de aynı 24 saatlik dönemde Bitcoin kadar olmasa da önemliydi. Toplamda, son 24 saatte 29 milyon dolar ve 12 saatlik grafikte 7.16 milyon dolar Ethereum tasfiyesi oldu.

İlgili Okuma | Bitcoin 29.000 Dolara Düşerken El Salvador İçin Daha Fazla Stres

Daha geniş kripto piyasası tasfiyeleri, bu yazının yazıldığı tarihte 258 milyon dolara ulaştı. Veriler bozuk para bardağı bu rakamın %73,55’inin uzun vadeli tasfiyelerden oluştuğunu gösteriyor. Bu tasfiyelerin %40,28’i, uzun tasfiyelerin benzer bir yüzdeye sahip olduğu kripto borsası Binance’den geldi. Okex’te, %81,54’ü uzun süreli tasfiyelerden geldi ve çeşitli borsalarda da çoğunluğu oluşturdu.

GMT, SOL ve APE dahil olmak üzere büyük tasfiyeler gören diğer dijital varlıkların tümü, son düşüş trendi tarafından yönlendiriliyor. Bitcoin 30.000 doların üzerinde toparlandı, ETH tekrar 2.000 doların üzerinde ve bu bir değişikliği kolaylaştırıyor. 4 saatlik grafikteki en son likidasyonlar, yatırımcılar arasında havanın olumluya dönmeye başlamasıyla kısa devrelerden oluşuyor.

Featured image from The Indian Express, chart from TradingView.com

Takip etmek Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *