«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin 30.000 Dolara Yakın Durağan Ama Ayı Bacağı Bitmekten Çok Uzak

Bitcoin 30.000 Dolara Yakın Durağan Ama Ayı Bacağı Bitmekten Çok Uzak

Bitcoin-30000-Dolara-Yakin-Duragan-Ama-Ayi-Bacagi-Bitmekten-Cok.png

Bitcoin, 30.000 dolarlık kritik destek seviyesinde istikrarlı hale geliyor. Bir haftadan fazla bir süredir Bitcoin, acil destek seviyesinin yakınında işlem görüyor.

Geçen hafta, kripto para değerinin %6’sına yakın değer kaybetti ve son 24 saat içinde BTC %3 düştü. Geçen hafta, devam eden piyasa zayıflığı nedeniyle Bitcoin ve altcoin için son derece dalgalı geçti.

Madeni para 25.000 $ ‘a düştü, BTC en son Aralık 2020’de bu fiyat seviyesinde işlem gördü.

Bitcoin 5000 dolar toparlandı, ancak daha fazla düşüş olasılığı göz ardı edilemez. Madeni paranın tekniği, piyasada devam eden satış baskısına işaret etti.

Bitcoin Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Bitcoin
Bitcoin bir günlük grafikte 29.000 dolardan işlem görüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin, 31.000 $ fiyat seviyesinden reddedildikten sonra, yazı yazılırken 29.100 $ olarak fiyatlandırıldı. Madeni para için ani direnç 25.000 dolardı.

Aynı değerin altına bir düşüş, madeni parayı doğrudan 19.000 dolara gönderecek. Öte yandan, boğalar geçici bir rahatlama gönderirse, madeni para 30.000 $ fiyat seviyesinin üzerine çıkmayı hedefleyecek ve 31.000 $ direnç işaretine yakın işlem görecek.

İşlem gören Bitcoin hacmi, bir günlük grafikte düşüş eğilimi gösteren kırmızı renkte görüldü.

Teknik Analiz

Bitcoin
Bitcoin, bir haftalık grafikte artan satış baskısı kaydetti | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin, grafikte istikrar işaretleri gösterebilmiş olabilir, ancak daha fazla işaret, madeni paranın yakında tekrar düşebileceğini gösteriyor. King jeton, 20-SMA çizgisinin altında işlem görüyordu, bu da satıcıların piyasadaki fiyat momentumuna hakim olduğu anlamına geliyordu.

Alıcılardan gelen destek, madeni parayı 30.000 dolarlık ani direncin üzerine itebilir. Madeni paranın nasıl bir düşüş bayrağı (sarı) oluşturduğu düşünüldüğünde, alıcılardan gelen destek pek olası görünmüyor.

Bir düşüş bayrağı, ayılardan daha fazla baskı olduğunu gösterir ve bu, madeni paranın 20.000 dolarlık destek işaretinin altında işlem görmesine neden olabilir.

Madeni para, bir yılı aşkın süredir 20.000 dolarlık fiyat seviyesine dokunmamıştı. Göreceli Güç Endeksi, SMA çizgilerinde gösterildiği gibi satıcıların hala sorumlu olduğunu gösteren yarım çizginin altındaydı.

İlgili Okuma | Bitcoin Ayı Sinyali: Balinalar Dampingi Hızlandırıyor

Bitcoin
Bitcoin, bir haftalık grafikte daha düşük sermaye girişi almaya devam etti | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bitcoin’in düşüş bayrağı, model oluşturulduktan sonra madalyonun grafikte nasıl düşmeye devam ettiğini yansıtıyordu. Boğalar, satıcılarla sürekli savaşmaktan yoruldu. Aynı okumaya uygun olarak, Müthiş Osilatör düşüş eğilimi gösterdi.

Gösterge, piyasanın fiyat momentumunu belirler ve yarım çizginin altındaki kırmızı histogramlar, madeni para için bir satış sinyali anlamına geliyordu.

Satıcılar buna göre hareket etmeye devam ederse, yakında 20.000 dolar listelerde olabilir. Chaikin Money Flow, sermaye girişlerini ve çıkışlarını göstermekten sorumludur. Gösterge, basın zamanında sermaye çıkışları hâlâ baskın olduğu için yarı çizgisinin altındaydı.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin Eyes Taze Artış Ama Bu Seviye Anahtardır

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *