«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin, 3 Ay İçinde Haftalık 1. Yeşil Mumu Kaydediyor

Bitcoin, 3 Ay İçinde Haftalık 1. Yeşil Mumu Kaydediyor

Geçen hafta, Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası, kısa sürede yüzde 8 kazanarak önemli bir eğilim tersine döndü. ABD hisse senetlerinden ayrılmasının ardından, dünyanın en büyük kripto para birimi bu rahatlama sıçramasını yakalamaya çalışıyor.

Bitcoin bir hafta oynaklık yaşadı. Bununla birlikte, kripto para birimi üç ay içinde ilk yeşil haftalık mumunu kaydetmeyi başardı.

Coingecko’dan alınan rakamlara göre, BTC bu yazı itibariyle 595,7 milyar dolarlık piyasa değeriyle %6,0 artışla 31,256.62 dolardan işlem görüyor.

Haftanın başlarında, Bitcoin 32.000 $ ‘lık bir zirveye ulaşabildi, ancak satıcılar atladıkça ve fiyatı son birkaç gündür olduğu yere geri çektikçe sevinçler kısa sürdü.

Önerilen Okuma | Ethereum 1800 Doları Kaybediyor – Ayı Piyasası ETH’yi Daha Derine Çekecek mi?

Güçlü Dayanıklılık Gösteren Bitcoin

Teknik grafiklere göre Bitcoin, 200 günlük hareketli ortalamanın (DMA) oldukça üzerinde işlem görmeye devam ediyor. Tarihsel olarak, şu anki fiyatından yüzde 25 daha düşük olan 200 DMA civarında veya biraz altında en düşük noktasına ulaştı.

Popüler bir kripto analisti olan Rekt Capital şöyle açıklıyor:

“Tarihsel olarak, BTC 200 haftalık hareketli ortalamanın altında, civarında veya hemen altında dip yapma eğiliminde… BTC $ 200 MA’ya ulaşmak için yüzde 25 daha kaybetmesi gerekecek.”

BTC total market cap at $597 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Ocak, neredeyse yüzde 16’lık bir kayıpla tarihsel kırmızı ortalamasına yakın kırmızıyla sona erdi. Bitcoin piyasası, Şubat ayına kadar arka arkaya üç kırmızı ay yaşadı ve biraz nefes aldı.

Boğalar hem Şubat hem de Mart aylarında gözyaşı döktüler. Ancak Nisan ayı tüm bu mitingleri sildi.

Mayıs ayı da Nisan ayı gibi Bitcoin için en uygun aylardan biri olarak kabul ediliyor. Kripto, son 10 yılda ortalama yüzde 17 getiri ile altı yeşil aylık mumu kapattı.

Mayıs’ta Devrilme Noktasına Ulaşmak

Önerilen Okuma | Ayı Piyasası Bir Süre Oyalanabilirken Bitcoin 22 Bin Dolara Düşerken Göründü

CoinMetrics’ten alınan rakamlara atıfta bulunan Bloomberg istatistikleri, Bitcoin madencilerinin Mayıs ayının son ayında borsalara yaklaşık 200.000 BTC gönderdiğini gösteriyor.

Bu arada, bunun bir sonraki boğa piyasasının başlangıcı olduğu sonucuna varmadan önce, piyasa bu noktada başka bir ayı piyasası rallisinin işaretleri gösterebileceğinden yatırımcıların biraz dikkatli ve dikkatli olması gerekiyor.

Bitcoin, Mayıs ayının sonuna doğru bir devrilme noktasına ulaşmış görünüyor. Yaklaşık 10 hafta sonra boğalar ilk kez yeşil bir mumu kapattı. O zamandan beri, bu yükselen trend çizgisi Bitcoin’i destekledi.

Featured image from CryptoPotato, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *