«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin 29 bin $’daki Dezavantajını Reddetti, İşte Bu Neden İyi?

Bitcoin 29 bin $’daki Dezavantajını Reddetti, İşte Bu Neden İyi?

Bitcoin-29-bin-daki-Dezavantajini-Reddetti-Iste-Bu-Neden-Iyi.png

Bugünün Bitcoin fiyat analizi olumlu, çünkü 29.000 dolara düşüş sağlam destek ve ret ile karşılandı, bu da ek olumsuzluğun olası olmadığını gösteriyor. Sonuç olarak, BTC/USD’nin önümüzdeki günlerde daha da yükselmesi, büyük olasılıkla 31.000 $ direnç seviyesinin üzerine çıkması bekleniyor.

Doğal olarak, Bitcoin için 30.000 dolarlık psikolojik fiyat, sağlam bir satın alma bölgesi anlamına geliyor. Bitcoin’in 30.000 dolar civarındaki son konsolidasyonunun neden gelecekteki fiyat artışlarının umut verici bir işareti olduğuna bakacağız.

Bitcoin ATH’den %57 Düştü

Bitcoin fiyatları 69.600 dolardan şu anki 29.350 dolara düştü. Tüm kripto para piyasası bu yüzde 57 fiyat düşüşüyle ​​yok edildi. Düşen fiyatlar sonucunda bir kartopu etkisi oluşmaya başladı ve diğer kripto projelerinin darbe almasına ve daha da batmasına neden oldu.

Bitcoin için 30.000 dolarlık fiyat aralığı kritik. Birçok büyük şirket bu fiyattan Bitcoin satın aldı. Ayrıca, Şekil 2’de gösterildiği gibi, Bitcoin fiyatları bir ilerlemeye başlamadan önce tarihsel olarak bu kesin konumlar etrafında konsolide edildi.

Bitcoin

BTC/USD 1-day chart showing the consolidation area. Source: TradingView

Bir haftadan fazla bir süredir, bitcoin yatay bir şekilde işlem görüyor ve 31.000 dolar sağlam bir direnç olarak hareket ediyor. Bu arada, pazarın gelişmeye devam edebilmesi için aşılması gereken açık bir konsolidasyon bölgesine işaret eden 29.000$’da önemli bir destek kuruldu.

Bir önceki yüksek, bir önceki düşük ile aynı seviyede belirlendi ve bu, piyasadaki tereddüte işaret ediyor. Sonuç olarak, son 29.000 dolarlık test, direncin başka bir yeniden test edilmesine yol açabilir.

İlgili Okuma | Sekiz Ardışık Kırmızı Kapanış: Bitcoin İyileşmeye mi Gidiyor?

Konsolidasyon gerçekleşecek mi?

BTC fiyatları tekrar 28.000 doların altına düşerse, bir sonraki destek alanı 20.000 dolar civarında olacaktır. Bununla birlikte, bu Bitcoin fiyat konsolidasyonu aşamasından itibaren fiyatların artması daha olasıdır. İlk hedef yaklaşık 35.000 dolar veya fiyatlarda %17’lik bir artış. Bundan sonra, fiyatlar bir sonraki psikolojik fiyatı olan 40.000$’ı hedeflemelidir. Oradan, daha düşük bir ayarlama görebiliriz, ancak uzun vadede fiyatların yükselmesi gerekir. Bu, yükseliş trendinin resmi başlangıcını işaret eder.

Yatırım yönetimi Valkyrie araştırma başkanı Josh Olszewicz’e göre, bitcoin fiyatının kısa vadede dipte bir dayanak oluşturması için oynaklığın azalması gerekiyor.

“22.000 dolar civarında olan 200 haftalık hareketli ortalama gibi şeylere bakabiliriz. Olszewicz, CoinDesk TV’nin “First Mover” programında yaptığı açıklamada, zincirde hareket eden kripto paraların ortalama fiyatı olan 23.800 dolar civarında gerçekleşen gerçekleşen fiyata bakabiliriz” dedi. “Bu [movement to hit bottom] Bu yıl gerçekleşirse, muhtemelen en azından 3. çeyreğin tamamını, belki de 4. çeyreği alacaktır.”

Olszewicz’e göre, ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını artırması gibi diğer değişkenler de bitcoin’in piyasa performansını etkiliyor.

Kurumsal yatırımcıların gerilemenin ön saflarında yer alabileceğini söyledi. Olszewicz’e göre zincir içi işlemlerin ortalama boyutu on binlerce BTC’dir.

Yine de Olszewicz’e göre, sıradan tüccarlar piyasa hareketini kurumsal yatırımcılardan daha fazla etkilemeye devam ediyor. Kripto para birimlerini öğrenenler, şimdi bu ayı piyasası sırasında “suları test etmek” ve “hayatta kalabileceklerini görmek” için atlıyorlar.

Önerilen Okuma | Ripple (XRP), Ayılar Tüm Hızıyla 0,43 Dolara Düştü

Featured image from iStock photo, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *