«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin, 21.700 $’a %15 Ralli ile Biraz Parlaklığını Yeniden Kazandı

Bitcoin, 21.700 $’a %15 Ralli ile Biraz Parlaklığını Yeniden Kazandı

Bitcoin önümüzdeki günlerde biraz olumlu olabilir.

Bitcoin de dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimlerinin değerini yüzde 30’dan fazla azaltan geçen haftaki felaketli çöküşün ardından, daha geniş kripto pazarları mütevazı bir geri dönüş yaptı.

Keskin bir düşüşün ardından, Bitcoin’in fiyatı, geçen yılın Kasım ayındaki tüm zamanların zirvesinden çok uzak olan 17 bin dolarda sabitlendi. Uzmanlara göre bu fiyat aralığı, kripto para birimi için çok önemli bir destek bölgesi.

Pazar günkü Coingecko istatistikleri, Bitcoin’in (BTC) geçen hafta %14’ten fazla arttığını ve yazı yazılırken 21.700$’dan işlem gördüğünü gösteriyor.

Önerilen Okuma | Sandbox (SAND) ‘Devralma’ Söylentilerinin Ardından Son 24 Saat İçinde %20 Arttı

Bitcoin İyi Dozda İyimserlik Aldı

İyimserliğin tüccarların beklentilerine geri dönmesiyle Bitcoin, Cuma günü işlem aralığının üst sınırının üzerine çıktı.

20.000 doların altına düştüğü Çarşamba gününden bu yana, BTC/USD çifti yükselirken ABD piyasaları hafta sonu öncesinde soğudu.

Bu ayın başlarında, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, şiddetli satış baskısı nedeniyle 17.600 doların altına düştü. CoinGecko verilerine göre, Bitcoin rekor seviyesinden %69’a kadar düştü.

Bitcoin’in madencilik zorluğu Perşembe günü 2022 için ikinci en büyük düşüşüne ulaştı.

Bitcoin’in düşüşü, düşüş bayrağının kırılmasının ardından 32.000 dolardan hızlı bir düşüşün ardından durakladı. Madeni paranın ATH’sinin 17 bin ila 20 bin dolarlık bölgesi istikrarlı bir temel sağlıyor ve bu da fiyatın 24 bin dolara ve muhtemelen 30 bin dolarlık ana direnç seviyesine yükselmesine neden oluyor.

BTC total market cap at $409 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

Bu arada, Bitcoin’in Pazar günü odak noktası, volatilitenin Pazartesi gününden önce piyasayı sallayabileceğine dair uyarılara rağmen 21.000 dolardı.

Daha Yüksek Bir Aralıkta BTC/USD Alım Satım

ABD hisse senetleri haftayı iyi bir notla kapattıktan sonra, TradingView verileri BTC/USD’nin genel olarak daha yüksek bir aralıkta işlem gördüğünü gösterdi.

Piyasa gözlemcisi Holger Zschaepitz’in vurguladığı gibi, S&P 500, 2022’nin ikinci en iyi haftasını tamamlayarak, riskli varlıklarda küçük bir iyileşmeye işaret ediyor.

Bitcoin arzı 21 milyon jetonla sınırlandırılmıştır. Bununla birlikte, toplam Bitcoin arzı 19 milyondan biraz fazla ve 2 milyonunun çıkarılması gerekiyor.

Önerilen Okuma | Storj (STORJ) – Nispeten Duyulmamış Bir Kripto – %30 Ralli ile Kazananlara Öncülük Ediyor

Bitcoin’in kurumsal kabulü artıyor ve daha fazla kurum, bilançolarına Bitcoin maruziyetini eklemeye çalışıyor. Bu, tedariklerin gelecekte daha kısıtlı hale geleceğini gösteriyor.

Merkez bankası başkanına göre, Federal Rezerv kripto para birimi endüstrisini dikkatle izliyor ancak endişeli değil.

Fed Başkanı Jerome Powell, bir Senato komitesinden önce, merkez bankasının Bitcoin ve daha büyük kripto piyasasının dramatik fiyat dalgalanmalarından herhangi bir “makroekonomik yansıma” görmediğini, ancak daha güçlü düzenlemenin hala gerekli olduğunu belirtti.

Featured image from Watcher Guru, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *