«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin, 2020’den Bu Yana En Büyük Tek Günlük Düşüşü Yaşıyor

Bitcoin, 2020’den Bu Yana En Büyük Tek Günlük Düşüşü Yaşıyor

Bitcoin-2020den-Bu-Yana-En-Buyuk-Tek-Gunluk-Dususu-Yasiyor.png

Bitcoin (BTC) fiyatı son 7 günde neredeyse %30 düştü. Piyasa değerine göre bir numaralı kripto, risk altındaki varlıklar için makro-ekonomik koşullar kötüleştikçe kritik desteğin altına düştü. Küresel piyasalardaki genel eğilim aşağı yönlü görünüyor.

İlgili Okuma | 3 Günlük Bitcoin Grafiği Mart 2020 Kilitlenme Tekrarını Gösteriyor

Yazma sırasında, Bitcoin daha düşük zaman dilimlerinde %4 kayıpla 22.400 dolardan işlem görüyor. Aşağı yönlü fiyat hareketi, en son Mart 2020’de görülen kayıplarla çiftte.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC aşağı yönlü eğilim gösteriyor. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

O zaman, kripto piyasası ve geleneksel piyasa, COVID-19’un yayılması ve dünya hükümetleri tarafından yavaşlatmak için uygulanan kilitleme önlemleri nedeniyle çöktü. Bazı sektörler için iki yıllık pandemik kapanış ekonomik faaliyeti, küresel likiditedeki artışı destekledi.

Sonuncusuna dünyadaki merkez bankaları neden oldu. Küresel ekonominin çökmesini önlemek için bu finansal kuruluşlar para arzlarını genişletti.

Böylece, bir şeyler satın almak için daha fazla para vardı. Bu paranın bir kısmı kripto piyasasına kaçtı ve bir zamanlar Mart 2020’deki bir çöküş, Bitcoin’in fiyatı 40.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara yükseldiğinde Mart 2021 rallisine dönüştü.

BTC’nin fiyatı ve diğer riske açık varlıkları yükselme eğilimindeyken ve merkez bankaları daha fazla para bastıkça, enflasyon fırladı ve ABD doları üzerinde 40 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. ABD Federal Rezervi (FED) enflasyonu durdurmaya çalışıyor ve risk altındaki varlıklar bedelini ödüyor.

QCP Capital ticaret masasına göre, mevcut aşağı yönlü fiyat hareketi, piyasa katılımcılarının beklentilerini aşan enflasyon tarafından tetiklendi ve FED’in para politikasında daha agresif olabileceği için artan korku.

QCP olarak iddia edilen, FED şahin bir yaklaşımı ima ediyor, bunu sunmaya karar verirlerse Bitcoin ve küresel pazarlara ne olacak? S&P 500 ve Nasdaq endeksi zaten destek seviyesinde işlem görüyor:

Bu Çarşamba günü yapılacak FOMC toplantısında 75 baz puanlık bir zam görüşmeleri var. Hem S&P hem de NASDAQ da geçen ayın en düşük seviyesinin altına düştü.

Bitcoin, Ayı Haberlerinin Basamaklarından Etkilendi

Makro koşullara ek olarak, kripto piyasası bir dizi kötü haberden etkileniyor gibi görünüyor. Binance, Coinbase ve diğer büyük şirketler varken sektör Terra (LUNA)-UST fiyaskosundan zar zor toparlanıyordu.

En sonuncusu, kullanıcılarından gelen tüm para çekme işlemlerini durduran ABD merkezli kripto kredi şirketi Celsius’du. Görünüşe göre şirket, Bitcoin ve diğer en büyük kripto para birimlerinin fiyatı 24.000 doların altına düştüğü için iflasa düştü.

İlgili Okuma | Ethereum Bir Gecede Uniswap’ta 950 Doların Altına Düşüyor – İşte Nedeni

Bu anlamda QCP Capital, 20.000 doların BTC fiyatı için kritik destek ve Ethereum için 1.150 dolar olarak çalışacağına inanıyor. Bu seviyeler başarısız olursa, kripto piyasası iki yıllık kazanımlarını tersine çevirebilir ve COVID öncesi seviyelerine dönebilir. Bu zaten geleneksel pazarlarda oluyor.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *