«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin 2017 Zirvesine Vurmadan Önce Geri Dönüyor, Dip İçeride mi?

Bitcoin 2017 Zirvesine Vurmadan Önce Geri Dönüyor, Dip İçeride mi?

Bitcoin fiyatı Çarşamba günü 2017 döngüsü zirvesine tehlikeli bir şekilde düştü. BTC portföylerinin kayıplardan sonra kayıplara uğramasını izleyen yatırımcılar için acımasız bir düşüş oldu. 20.000 doların altına bir dokunuşun pazar için ne anlama geleceği konusunda uzayda spekülasyonlar yaygındı. Etkileri çok fazlaydı, ancak 21.000 doların üzerindeki toparlanma, kısa bir süre için de olsa ayıları geride bıraktı.

Bitcoin Altta mı?

Çarşamba günü piyasa toparlanmasının ardından, piyasa çöküşüne bir miktar müdahalenin olduğu ortaya çıktı. Bitcoin 20.000 dolar seviyesindeyken, birçoğu 2017’deki yüksek seviyeler kırılana kadar ara verilmeyeceği kaderine boyun eğmişti. Bu olsaydı, dijital varlığın her zaman önceki döngü zirvelerinin altında işlem yapmamayı başardığı bitcoin tarihinde türünün ilk örneği bir olaya işaret ederdi.

İlgili Okuma | Bitcoin Crash, Tepelere Koşan Kurumsal Yatırımcıları Gönderdi

Bu nedenle, 20.000 doların hemen üzerinde oluşan önemli destek, piyasada bunun dip olacağı yönündeki umudu yeniden canlandırdı. Şimdiye kadar, bu teori, çöküşün başlamasından bu yana bitcoin ilk kez yeşile döndüğü için tutmayı başardı.

Daha da önemlisi, toparlanmanın hiçbir önlemle önemli olmadığı gerçeğidir. Dijital varlık hala 20 günlük hareketli ortalamasının oldukça altında kalıyor, bu da ayıların bir kez daha kolayca tutunabileceğinin bir işareti.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC decline triggers fear of hitting previous cycle peak | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ancak Bitcoin’in aşırı satım seviyelerinde olduğu söyleniyor. Dolayısıyla piyasa, dijital varlığı sallayan satışlarda yorgunluk görmeyi bekliyor. Bir yavaşlama kesinlikle bitcoin için iyi olurdu, ancak bunu sağlamak için daha fazla toparlanma görmesi gerekecek.

20.000 Doların Altına Düşmenin Etkileri

20.000 dolar seviyesi, Bitcoin’in bir dizi nedenden dolayı tutması için önemlidir. Bunların en önemlilerinden biri MicroStrategy bitcoin destekli kredilerdir. Bu kredilerin yapılandırılma şekli, BTC’nin önceki zirve döngüsünün altına düşmesi durumunda bir marj tamamlama fırsatı sunar. Ve CEO Michael Saylor, piyasaya, firmanın bir marj çağrısı felaketinden kaçınmak için kredisine koyacak daha fazla teminatı olduğu konusunda güvence vermiş olsa da, bu çok gerçek bir olasılık olmaya devam ediyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 20.000 Dolara Düşerken Günün Sırası Çift Rakamlı Kayıplar

Başka bir sonuç, Celsius likidite seviyeleridir. Şimdi, ilkinin tasfiye fiyatını 14.000 dolara geri iten kredilerinin bir kısmını ödediği söyleniyor, ancak 20.000 doların altına bir kırılma önemli bir destek göstermiyor ve borç verme protokolünün hızla tasfiye edildiğini görecek.

Son fakat en az değil, Bitcoin’in 20.000 dolarda olması önemli bir teknik ve psikolojik seviyeyi temsil ediyor. BTC cinsinden açık pozisyonun çoğunluğunun 20.000 dolar seviyesinde olduğu göz önüne alındığında, bunun altına bir kırılma, yatırımcılardan yenilenen satışları görecektir.

Bu seviyeden sonraki tek büyük destek 16.000$’dır, ardından Celsius tasfiye fiyatı olan 14.000$’a düşer. Bununla birlikte, bitcoin hafta sonuna kadar 25.000 $ ‘ın üzerinde toparlanabiliyorsa, bunu 29.000 $’lık direnç noktasının testi hızla takip edecektir.

Featured image from Listverse, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *