«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin 20.000 Doların Üzerine Çıktıkça Tasfiyelerde 250 Milyon Doların Üzerinde

Bitcoin 20.000 Doların Üzerine Çıktıkça Tasfiyelerde 250 Milyon Doların Üzerinde

Bitcoin-20000-Dolarin-Uzerine-Ciktikca-Tasfiyelerde-250-Milyon-Dolarin-Uzerinde.png

Bitcoin fiyatı geçen hafta kırmızı ve yeşil arasında dalgalandığı için tasfiyeler alanı sarstı. Geçen haftanın büyük bir bölümünde fiyat düşüş gösterdiğinden, tasfiyeler uzun vadeli tüccarlara doğru büyük ölçüde eğildi. Bu eğilim, kısa vadeli trader’ların likiditelerinin 20.000$’ın üzerindeki toparlanma nedeniyle geçen hafta artmasıyla değişti.

Kısa Tasfiyeler Artıyor

Hafta sonundan çıkarken, bitcoin fiyatı hafta içi günlerden çok daha iyi durumda. Bu şimdi var tasfiyelerin gidişatını kısa vadeli tüccarlara çevirdi. Dijital varlığın fiyatı düştüğü için bu tür pozisyonlar hızlandı ve bazılarının devam edeceğine inanmasına neden oldu. Bununla birlikte, kripto para biriminin fiyatı, 17.000 doların üzerinde bir zemin bulmuş ve oradan bir sıçrama yapmış gibi görünüyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 2017 Zirvesine Vurmadan Önce Geri Dönüyor, Dip İçeride mi?

Pazartesi gününün erken saatlerinden itibaren, bitcoin fiyatı 20.000 doların ortalarında duruyor. Aynı zamanda, piyasada likidasyon hacimleri büyük kalmaktadır. Son 24 saatte piyasada 250 milyon dolardan fazla tasfiye görüldü. Aynı zamanda, yaklaşık 80.000 tüccar pozisyonlarını kaybetti ve bunların çoğu, %63.56 ile kısa vadeli tüccarlar oldu.

Bitcoin tasfiyeleri

Liquidations pass $260 million | Source: Coinglass

Aynı dönemde yaklaşık 100 milyon dolarlık bitcoin tasfiye edildi ve 4.800 BTC’ye ulaştı. Ethereum tasfiyeleri de aynı dönemde 82.47 milyon dolarlık tasfiyelerle hızlandı.

SOL, DOGE ve GMT gibi altcoinler de sıcaklığı hissederek büyük hacimleri tasfiyelere geri döndürüyor. OKEX kripto borsası, son 24 saat içinde 96.25 milyon dolar ile en fazla tasfiyeyi gördü ve Binance 76.08 milyon dolar ile ikinci sırada yer aldı.

Bitcoin Fiyatı Yeşilde Kalıyor

Bitcoin, önceki hafta dokuz haftalık kırmızı çizgisini nihayet bitirdikten sonra geçen haftayı kırmızıda kapatmıştı. Bu kapanış, dijital varlığın fiyatını yıllık en düşük seviyelere iten birçok olumsuz etkiyle geldi. Ancak bu fırtına fiyattaki toparlanma ile birlikte geçmeye başladı.

İlgili Okuma | Mike McGlone, 20.000 Doların Bitcoin İçin Yeni 5.000 Dolar Olduğunu Söylüyor, Ama Doğru mu?

Hafta sonu, kripto para biriminin fiyatı 17.000 $ seviyesine düştüğünden beri alımlarda artış görüldü. Bu, destek oluşmaya başladığı için çok ihtiyaç duyulan bir sıçrama noktası sağladı. Takip eden iki gün içinde dijital varlığın değerini bir kez daha 21.000 dolara yaklaştıran 3.000 dolarlık bir kazançtı.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC trending in the mid-$20,000s | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ancak boğalar piyasaya hakim olmak için mücadele ederken bile çabaları büyük bir muhalefetle karşılandı. Şu anda en fazla direncin olduğu 21.000 dolarda. Bu noktanın üzerinde bir kırılma, dijital varlığın hafta sonundan önce 25.000 ABD Dolarına ulaştığını görecektir. Dolayısıyla muhalefet.

Öte yandan, şu anda 20.150 dolarda oluşan dijital varlık için ilk destek seviyesi. Bununla birlikte, yatırımcılar arasında satış hissiyatı hala çok güçlüyken, bitcoin’in bu fiyatlarda çok uzun süre dayanabileceği şüpheli.

Featured image from Channels Television, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *