«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Bitcoin 20.000 Doları Tutmada Zorlanırken Piyasa Aşırı Korku İçinde Yalvarıyor

Bitcoin 20.000 Doları Tutmada Zorlanırken Piyasa Aşırı Korku İçinde Yalvarıyor

Bitcoin-20000-Dolari-Tutmada-Zorlanirken-Piyasa-Asiri-Korku-Icinde-Yalvariyor.png

Bitcoin son zamanlarda mücadele ediyor ve toparlanma ile bile 20.000 dolar seviyesinin üzerinde tutmayı zor bulmaya devam ediyor. Krizle birlikte, son yıllarda bazı en düşük noktalarına ulaşan yatırımcı duyarlılığında da önemli bir düşüş yaşandı. Ve bitcoin sonunda gıpta edilen toparlanmayı 20.000 doların üzerine çıkarsa bile, yatırımcı hissiyatı, sıkı bir şekilde negatifte kaldığı için ayak uydurmayı zor buluyor gibi görünüyor.

Aşırı Korku İçinde Piyasa

Göre Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksiyatırımcıların piyasaya karşı nasıl hissettiklerini ölçen bir araç olan yatırımcılar, piyasaya karşı hala çok temkinli. Endeks şu anda 11 puanda, bu da piyasanın hala aşırı korku bölgesinde olduğu anlamına geliyor.

İlgili Okuma | Rakamlarla: Şimdiye Kadarki En Kötü Bitcoin Ayı Piyasaları

Bu, uzaydaki önde gelen dijital varlıkların fiyatının nerede olduğu göz önüne alındığında sürpriz değil. Bu süre zarfında karlılık bile düştü ve birçok yatırımcının piyasada kayıp çantaları tutmasına neden oldu. Ek olarak, birden fazla olay yatırımcı duyarlılığının bu noktaya gelmesinde önemli rol oynadı.

Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi

Investor sentiment in extreme fear | Source: alternative.me

İlki, piyasadan milyarlarca doları silen LUNA kazasıydı. Ardından önde gelen borç verme protokolü, para çekme ve transferleri dondurdu ve esasen binlerce yatırımcının fonlarına erişmesini engelledi.

Kriptonun birden fazla platformda kilitlenmesiyle birlikte, yatırımcılar, kaybetme veya bir platformda kilitli kalma korkusuyla piyasaya herhangi bir para koymaktan çekiniyor. Bu nedenle, alana girişler, daha iyi bir duygu için beklerken önemli ölçüde yavaşladı.

Bitcoin Nereye Gidiyor?

Bitcoin, geçen haftaki düşüş trendinde 17.600 dolara kadar düştü. Bu, önceki döngü zirvesinin altındaydı ve yatırımcılar arasında destek olmayacağına dair korkuyu tetikledi. Bununla birlikte, dijital varlık destek buldu ve o zamandan beri şu anda durduğu yerde 20.000 doların üzerine çıktı.

Bununla birlikte, dijital varlık mücadele etmeye devam ediyor. Bu seviyenin üzerinde durmak, özellikle ayılar tarafından 21.000 $ noktasında yükselen önemli dirençle birlikte, zorlu bir görev oldu. Ayrıca, alandaki bazı kişiler, dijital varlığın fiyatının bu aydan itibaren düşmeye devam etmesini bekliyor.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC recovers above $20,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin’in başlangıcından bu yana izlediği yarıya indirgeme eğilimi ile birlikte, dijital varlığın önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru bir toparlanma gerçekleştirmesinden en az bir yıl önce olabilir. Geçmiş verilere bakıldığında, bir sonraki boğa piyasasının muhtemelen bir sonraki yarılanmanın gerçekleştiği Mayıs 2024’te başlayabileceğini gösteriyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Perpetual Open Interest, Kısa Bir Sıkışmanın Çökmeye Yol Açtığını Önerdi

Bitcoin, çöküşten bu yana ilk kez 5 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor. Ancak bu, aslında bir boğa eğiliminin devam ettiği anlamına gelmez. Aksine, belirli bir istikrar seviyesinin piyasaya geri dönmeye başladığını gösteriyor.

Featured image from Guardian.ng, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…v

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *