«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin 20.000 Doları Geri Aldı, Tekrar Desteği Kaybedebilir mi?

Bitcoin 20.000 Doları Geri Aldı, Tekrar Desteği Kaybedebilir mi?

Bitcoin-20000-Dolari-Geri-Aldi-Tekrar-Destegi-Kaybedebilir-mi.png

Bitcoin ve diğer büyük altcoinler tutarlı bir serbest düşüşte ve hatta birkaç yılın en düşük seviyelerine ulaştı. BTC bu ay 17.000 dolara bile ulaştı, ancak kral para şimdi 20.000 dolarını geri aldı. Geçen hafta, madeni para değerinin %22’sini kaybetti, ancak günlük grafikte %7’ye yakın bir değer kazandı.

Madeni para için teknik görünüm yükselişe geçti ancak yine de zayıflık belirtilerini yansıtıyor. Alıcılar da piyasaya geri döndü, ancak alım gücü tekrar düşerse BTC 17.000 dolara yakın destek bulabilir. Madeni paranın dibe vurduğunu söylemek hala zor.

Bitcoin rahatlama belirtileri gösterdiği için birçok altcoin de grafiklerinde sıçradı. Buna son 24 saatte %9 artan Ethereum da dahildi. Bugün küresel kripto para piyasa değeri, bir artışla 950 Milyar Dolar oldu. %6.1 son 24 saatteki değişiklik.

Bitcoin Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Bitcoin
Bitcoin bir günlük grafikte 20.200$’dan işlem görüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

BTC, dün 18.000 $ işaretinin yakınında düştüğü için 18 ayın en düşük seviyesine ulaştı. Satıcılardan gelen baskı, fiyatı sürekli olarak daha da aşağılara itti. 20.000 dolarlık destek seviyesine geri sıçramasına rağmen, satıcılar hala piyasanın kontrolünde.

Çağrı için genel direnç 22.000 dolarda kaldı ve 20.000 dolardan düşüş, BTC’nin 17.000 ila 16.000 dolar arasında işlem görmesine neden olacak. BTC’nin işlem hacmi de grafikte düştü. Çubuk kırmızı renkte görüldü, bu Bitcoin’in hala ayıların kontrolünde olduğunun bir göstergesiydi.

Teknik Analiz

Bitcoin
Bitcoin, dört saatlik grafikte fiyat dönüşü işaretleri gösterdi | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Daha küçük zaman diliminde Bitcoin yükseliş sinyalleri gösterdi. Göreceli Güç Endeksi şiddetli bir şekilde yükseldi ve 50 çizgisine dokundu, bu da piyasadaki alıcıların yeniden ortaya çıkması anlamına geliyordu. Ancak son 24 saat içinde, RSI’da tekrar alım gücünde küçük bir düşüşe işaret eden bir düşüş oldu.

Alıcıların sayısı arttıkça fiyat 20-SMA hattının üzerine çıktı. Bu, alıcıların piyasadaki fiyat ivmesini yönlendirdiği anlamına geliyordu. Satış baskısındaki bir artış, yakında BTC fiyatını 20-SMA çizgisinin altına getirerek satıcılara fiyat ivmesini sürdürme gücü verecek.

Yükselişe uygun olarak, madeni para azalan bir kanal deseni (sarı) oluşturmuştu. Bu formasyon, BTC’nin grafiğinde daha da yükselme şansına işaret eden bir yükseliş eğilimi formasyonudur. Fiyatın 20.000$ seviyesinin üzerinde sabit kalması için satın alma gücünün artması gerekiyor.

İlgili Okuma | Bitcoin 20.000 Doların Üzerine Çıktıkça Tasfiyelerde 250 Milyon Doların Üzerinde

Bitcoin
Bitcoin, dört saatlik grafikte bir satın alma sinyali verdi | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Madeni para, yazı yazıldığı sırada grafiğinde iyimserdi. Aynı Müthiş Osilatörü yansıtmak da olumlu fiyat hareketi gösterdi. AO, fiyat trendini ve geri dönüşleri belirler. Gösterge, aynı zamanda bir satın alma sinyaline bağlı olan yeşil histogramları görüntüledi.

Yönlü Hareket Endeksi, madeni paranın yönlü fiyat hareketini gösterir. +DI, -DI çizgisinin üzerindeydi ve bu, yükseliş anlamına geliyordu. ADX (kırmızı) düşüşteydi ve 40 işaretine yaklaşıyordu, 40 işaretinin altına düşüş, mevcut eğilimin gücünü kaybettiği ve BTC’nin tekrar grafiklere düşebileceği anlamına geliyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Neden 17K Dolardan Bir Isırık Daha Alabilir?

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *