«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Bitcoin 20.000 Dolara Düşerken Günün Sırası Çift Rakamlı Kayıplar

Bitcoin 20.000 Dolara Düşerken Günün Sırası Çift Rakamlı Kayıplar

Bitcoin-20000-Dolara-Duserken-Gunun-Sirasi-Cift-Rakamli-Kayiplar.png

Kripto piyasası çöküşü Bitcoin’i 20.000 dolara çıkardı. Öncü kripto para birimi sırayla piyasayı aşağı çekerek büyük kayıpları tetikledi. Piyasadaki tüm dijital varlıklar saldırının dışında bırakılmadı. Piyasa değeri ne olursa olsun, kripto para birimleri, tüm endekslerde çift haneli kayıplara dönüşen büyük kayıplar kaydetti.

Piyasa Değerlerine Saygı Duyan Değil

Tüm endeksler kripto piyasası çöküşünden sert bir şekilde etkilendi. En çok mücadele veren bitcoin endeksi bile buna yenik düştü. Pazar genelindeki çöküş, toplam piyasa değerinin bir yıldan kısa bir süre içinde ilk kez 1 trilyon doların altına düştüğünü gördü. Neredeyse tüm kripto para birimleri, piyasa lideri Bitcoin tarafından yaratılan aynı düşüş trendini izliyor.

Bununla birlikte, bitcoin iyi bir mücadele vermeye devam etti. Bu, dijital varlığın Haziran ayında şimdiye kadar -%29 kayıpla bir kez daha en iyi performans gösteren olduğunu gördü. Ancak yatırımcıların korumak için koştuğu bu ‘güvenli liman’, diğer endeksler tarafından bildirilen kayıpların zar zor üzerinde kalıyor.

İlgili Okuma | Shiba Inu (SHIB) Kan Banyosu Devam Ederken Karlılık Cehenneme Dökülüyor

Büyük Harcama Endeksi, çoğunlukla Bitcoin’in performansını takip etti. Ayı piyasaları sayesinde, daha küçük emsallerine kıyasla daha iyi performans gösterdiler ve bu, Büyük Sermaye Endeksi’nin -%32’lik bir kayıp gördüğü için geçerlidir.

Mid Cap Endeksi, -32% ile eşleşen kayıplarla Büyük Sermaye Endeksini çok yakından takip etti. Küçük Harcama Endeksi, ayın ilk yarısında şimdiye kadar -%33’lük kayıpla kayıp açısından bir kez daha paketin başında yer alıyor.

bitcoin endeksi

Indexes suffer massive losses | Source: Arcane Research

Kripto Piyasası Mücadeleleri

Kripto piyasasının mücadeleleri yeni başlamıyor. Boğa rallilerinden elde edilen momentum sonunda zirveye ulaştığında, 2021’in sonuna doğru başladı. Ancak, piyasada daha fazla düşüşü tetikleyen başka olaylar da oldu.

İlgili Okuma | Kripto Kan Banyosu Devam Ederken 253.000’den Fazla Tüccar Tasfiye Edildi

Terra çöküşü, tam çiçek açan ayı koşusunu başlatmıştı. Bu, borç verme platformunun para çekme işlemlerini dondurduktan sonra Celsius iflas söylentileri tarafından daha da ileriye götürüldü. 4 Aralık’taki çöküşten bu yana, kripto piyasası değerinden 2 trilyon dolardan fazla silindi.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC trending at $21,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bitcoin ile korelasyonları artmaya devam eden dijital varlıkların maruz kaldığı tüm kayıplar, pazar kapakları büyüdükçe stabilcoinler tarafından tüketiliyor. Pazar payları, kaza başladığından beri %5’ten fazla arttı.

Yatırımcı duyarlılığı şu anda son üç yılın en düşük seviyesinde. İle Korku ve Açgözlülük Endeksi 7 puanla aşırı korku içinde okuma, yatırımcıların piyasaya herhangi bir para yatırmak istemediklerini gösteriyor.

Featured image from Euronews, charts from Arcane Research and TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *