«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Bitcoin 19.000 Dolar Seviyesini İhlal Ediyor – Selloff Devam Edecek mi? Sonraki Alt Nedir?

Bitcoin 19.000 Dolar Seviyesini İhlal Ediyor – Selloff Devam Edecek mi? Sonraki Alt Nedir?

Coingecko’nun istatistiklerine göre, Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda 20.000 doların altında işlem görüyor ve Cumartesi günü 19.147 dolara kadar düşüyor.

Tüm kripto para piyasası darbe almaya devam ederken, BTC fiyatı 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000$’ın altına düştü ve bir bütün olarak piyasa ciddi kayıplar yaşamaya devam ediyor. O zamanlar, 19.500 dolara ulaşmak, ABD’nin potansiyel stabilcoin düzenlemesi ile ilişkili bir “dalgalanma” olarak adlandırıldı.

TradingView verilerine göre BTC/USD çifti, Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düştü ve basın zamanında 19,065 dolara ulaştı.
Kasım ayından bu yana, en büyük kripto para birimi değerinin yüzde 70’inden fazlasını kaybetti.

Önerilen Okuma | Sandbox (SAND), Büyük Eğlence Firmasıyla İşbirliği Yaptıktan Sonra %20 Arttı

Bitcoin Düşüşü Piyasa Duyarlılığını Etkiledi

Bitcoin, nadir görülen bir olay olan 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapanarak bu hafta tarih yazabilir. Bu fenomen geçmişte sadece beş kez gözlemlendi. Son hesaplamalar, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamasının yaklaşık 21.700 dolar olduğunu gösteriyor.

Tüm kripto para birimleri, piyasa genelindeki bir gerilemenin bir sonucu olarak şu anda kırmızıda. Yazma sırasında, Bitcoin’in piyasa değeri 885 milyon dolar ile 1 trilyon dolar eşiğinin daha da altına düştü.

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ederken, birkaç piyasa gözlemcisi, duyarlılığın aşağı doğru sarmal olarak devam edebileceğinden korktuğunu dile getirdi.

BTC total market cap at $368 billion on the weekend chart | Source: TradingView.com

Federal Rezerv’in enflasyon görünümüne ilişkin açıklamasının ardından tedirginlik arttıkça, kripto piyasaları geçen haftaki şok edici Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileriyle başlayan büyük bir satışın yükünü çekti.

Sonraki Dip 15.500 Dolarda mı?

Yatırımcılar şimdi bir sonraki Bitcoin dip seviyesinin 15.500 dolarda gerçekleşebileceğini tahmin ediyor. Bir kripto para birimi tüccarı olan Rekt Capital’e göre, haftalık hareketli ortalamalardaki geçmiş istatistiklerine dayanarak, bir sonraki BTC dip seviyesi 19.000 dolar veya 15.500 dolar civarında olabilir.

İki büyük kripto para birimi projesi olan Terra Luna ve Celsius’un başarısızlığı, Bitcoin’in çöküşüne katkıda bulundu. Her ikisinin de dijital paranın istikrarını arttırmanın önemli yolları olması amaçlandı, ancak teknolojiye olan güveni aşındırdılar.

Önerilen Okuma | Emtia Uzmanı, 20.000 Dolardaki Bitcoin ‘Yeni Dip’ Olabilir ve İşte Nedeni

Bu arada, Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, Global Macro Investor CEO’su Raoul Pal, yatırımcı Scott Melker ve diğerleri (Bitcoin) düşüşünü satın aldıklarını belirttiler.

Silbert, yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin satın aldığını bildirerek, bir şekilde kripto para birimi boğalarının paranoyasını hafifletti.

Kripto kralı, son zamanlarda ağır kayıplarla uğraşmasına rağmen iyimserliğini artıran MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un duygularını tekrarladı.

Featured image from Forbes, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *