«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Bitcoin 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü, Piyasa En Kötüsünü Gördü mü?

Bitcoin 18 Ayın En Düşük Seviyesine Düştü, Piyasa En Kötüsünü Gördü mü?

Bitcoin bir kez daha kırmızıya doğru en son düşüşte piyasaya liderlik ediyor. Bu, öncü dijital varlığın 18 ayın en düşük seviyesine düştüğünü gördü ve piyasanın geri kalanını da onunla birlikte aşağı çekti. Bu tür iklimlerde, yatırımcılara genellikle sakin kalmaları tavsiye edilir, ancak bunu söylemek yapmaktan daha kolaydır. 2020 ortalarını ziyaret etmeye hazır görünen Bitcoin, herhangi bir destek oluşturmadı ve bu nedenle piyasa, daha kötüsünün gelip gelmediğini merak etmeye devam ediyor.

Daha Fazla Bitcoin Dumps Geliyor mu?

Mevcut bitcoin fiyatları ile artık 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalarının oldukça altında. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde herhangi bir olumlu performansa bakılmaksızın dijital varlık için düşüş eğilimini güçlendirdi. Aslında, bu konuda bir toparlanma olmadan önce dijital varlığın fiyatının büyük olasılıkla 2017 tüm zamanların en yüksek seviyelerine düşmesi ihtimali var.

İlgili Okuma | Bitcoin Düşüşü, Fonlama Oranlarının Üç Ayın En Düşük Seviyelerine Düştüğünü Görüyor

Ayrıca, kripto para biriminin aşırı satım seviyelerinde olduğu ve satıcıların yorgunluğuna işaret ettiği söylendiğini de belirtmek önemlidir. Ancak son trendler bunun böyle olmadığını gösterdi. Aksine, daha da kötü satışlar için bir kurulum olmuştu.

Bu nedenle, piyasaya uzun süreli bir ayı piyasası açısından bakmak en mantıklısı. Evet, şu anda kırmızıyı satın almanın bir yararı olabilir, ancak önceki ayı piyasaları yatırımcılara bir şey öğrettiyse, her zaman daha da kötüye gidebileceği gerçeğidir.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC price dumps to $23,000 level | Source: BTCUSD on TradingView.com

Ayrıca, önceki ayı piyasalarının önde gelen dijital varlıkların fiyatının geçmişte yaklaşık %90 düştüğünü gördüğünü de hesaba katarsak. Son düşüşle bile, Bitcoin ve Ethereum hala bu seviyelerin üzerinde kalıyor. Bu, önceki trendleri takip etmek için tamamen terk ederlerse, yatırımcılar için daha fazla acı olabileceği anlamına gelir.

Oluktaki Yatırımcı Duyarlılığı

Bitcoin fiyatındaki düşüşle birlikte büyük korku gelmişti. Bu gördü Korku ve Açgözlülük Endeksi tarihsel seviyelere doğru dalın. Endeksteki okuma şu anda 11’de, son zamanlardaki en düşük değerlerden biri. Bu, yatırımcıların piyasaya para koymak istemediğini gösterir. Bunun yerine, daha fazla zararı azaltmak için zarar etse bile elden çıkarmanın yollarını arıyorlar.

Bununla birlikte, not edilmesi gereken bir şey, bunun gibi zamanların geçmişte nasıl ortaya çıktığıdır. Çoğu perakende yatırımcı piyasaya girmekten korktuğunda, daha büyük yatırımcılar bu korkudan yararlanma ve kendi kazançları için oynama eğilimindedir. Büyük miktarlarda BTC satın almak, fiyatın bir kez daha yükselmesine neden oluyor.

İlgili Okuma | Bitcoin Açık Faiz, Fiyat 31.000 Doların Altına Düşerken Düşüyor

Bu, balinaları otomatik olarak kâra sokar. Ancak bu trendleri takip etme riski de var çünkü bu kadar büyük alımların getirdiği fiyat artışları kolayca kaybedilebilir. Bu gibi durumlarda fiyatların önceki noktalarına göre daha da düştüğü bilinmektedir.

Bunun gibi pazarlarda, yapılan her harekete temkinli yaklaşmak gerekir. Bu, herhangi bir yatırım stratejisinin temelidir. Bitcoin’in oynaklığı efsanevidir ve gerçeğe uygun, oynaklık her iki yönde de sallanarak kar veya zarara neden olabilir.

Featured image from Forbes, chart from TradingView.com

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki köşe yazısı yazarın görüşlerini temsil eder ve Bitcoinist’in görüşlerini yansıtmayabilir. Bitcoinist, hem yaratıcı hem de finansal özgürlüğün bir savunucusudur.

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *