«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bir Boğa Rallisi Kurmak İçin Bitcoin Neden 25.500 Doları Geçmeli?

Bir Boğa Rallisi Kurmak İçin Bitcoin Neden 25.500 Doları Geçmeli?

Bitcoin, hafta sonunun son ayağında başlayan bir rallinin ardından 23.000 doların üzerinde toparlandı. Bu toparlanma piyasaya daha fazla para kazandırdı ve bu da fiyatı daha da yukarı itmeye yardımcı oldu. Bitcoin 23.000 $ ‘da eğilim gösterirken, çeşitli önemli teknik seviyeler sunan önemli bir direnç var.

Bitcoin 25.500 Doları Yenmeli

Bitcoin muazzam bir boğa trendinde 24.000 dolara doğru ilerliyor olsa da, dijital varlığın boğa piyasasına tam olarak varabilmesi için aşması gereken bazı teknik seviyeler var. Bir örnek, 22.000 $ ‘a yükselen direnişti, ancak mücadele bitmedi.

İlgili Okuma | Ethereum Daha Fazla Yer Kapladıkça Bitcoin Hakimiyeti Düşüyor

Daha önce yenilmesi zor olan bu direnç seviyesinde destek artmaya başladığından, ayılar savunma pozisyonlarını daha da ileriye taşıdılar. Şu anda, bitcoin kaçınılmaz olarak 25.000 doların üzerine çıktığında en fazla muhalefetle karşı karşıya. 25.500 dolarlık direnç o kadar belirgin ki, herhangi bir satış işareti durumu ayılar lehine çevirecek.

Daha da önemli bir nokta 28.000 dolardır. Bunun nedeni, fiyat noktasının 2021’de yıllık düşük bir seviye olmasıydı. Bu nedenle, kripto para birimini hangi yöne sürüklemek istediklerine bağlı olarak hem boğalar hem de ayılar için tutulacak bir seviye haline geldi.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC recovers close to $24,000 | Source: BTCUSD on TradingView.com

Bu nedenle, bitcoin 23.000 $ ‘lık yüksek konsolidasyon aralığından çıkışta bazı sorunlar görmüş olsa da, varlık için geçilmesi en zor seviye değildi. Bu, bitcoin’in mevcut fiyat seviyesindeki etkisinin en iyi ihtimalle titrek kaldığı anlamına gelir.

Eğer tutunamaz ve 22.000$’ın altına düşerse, fiyatının bir sonraki önemli destek seviyelerinin bulunduğu 19.000$’a düşmesi ihtimali var. Aynı zamanda, Haziran ayının başındaki zorlu piyasa boyunca fiyatını destekleyen destek seviyesidir.

İlgili Okuma | Kripto Piyasası 100 Milyar Dolardan Fazla Eklerken En Kötüsü Bitebilir

Piyasa, son zamanlardaki yükseliş patlaması nedeniyle dijital varlık için umut verici görünüyor. Bunun piyasada daha fazla ofsayt açığına yol açması ve muhtemelen dijital varlığı ileriye taşıması bekleniyor. Bu noktada 30.000 dolara doğru bir kırılma olası değil, ancak bitcoin 25.500 dolarlık direnci başarılı bir şekilde yenebilirse, fiyatın bir kez daha geri dönmeden önce 30.000 doları görme olasılığı büyük.

Featured image from Reuters, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *