«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Binance Tarafından Listelenen Altcoin’den Şaşırtan Fiyat Hareketi

Binance Tarafından Listelenen Altcoin’den Şaşırtan Fiyat Hareketi

Interest-in-Lido-DAO-Surges-After-Binance-Says-It-Will--1140x482

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, kripto varlık listesine merkezi olmayan bir bahis platformunun da eklenmesiyle portföyünü genişletiyor.

Binance, yeni yayınladığı bir duyuruda, birkaç popüler blok zincirinde stake çözümleri sunan Lido Finance’in yönetim token’ı olan Lido DAO’yu (LDO) listelediğini duyurdu.

Lido’nun merkezi olmayan özerk organizasyonu (DAO), Ethereum (ETH) token sahiplerine proje parametreleri, yükseltmeler ve stake protokolleri üzerinde oy hakkı verir.

Ocak ayında dijital varlık alanına milyarlarca dolarlık yatırım yapma niyeti olduğunu açıklayan Silikon Vadisi merkezli yatırım firması Andreessen Horowitz (a16z), Mart ayında Lido’yu desteklediğini açıklamıştı.

lido

Neden Lido’ya yatırım yaptıklarıyla ilgili şirketin paylaştığı a16z gönderisine göre, Lido, hem günlük kripto yatırımcıları için minimum depozito miktarlarını erişilebilir hale getiriyor hem de merkezi borsalara itibar etmeye bir alternatif sunarak hisse kanıtı (PoS) sürecini demokratikleştiriyor:

“İşte bu yüzden verimli, merkezi olmayan bir stake platformu olan Lido’ya yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Artık DAO’nun yönetişimi yoluyla ademi merkeziyetçiliği hedeflerken ETH ve diğer PoS varlıklarını stake etmenin en basit yollarından birini sunuyor.

Lido [ayrıca] DeFi’de [merkezi olmayan finans] stake etme ve getiri arayışı arasındaki rekabetçi teşvikleri de çözmeye odaklanıyor. Lido, Ethereum’a özgü bir likit token yayınlayarak, şu anda ETH’yi kullanabildiğiniz şekilde, stake edilen ETH’yi DeFi içinde teminat olarak kullanmanıza olanak tanıyor.”

Lido kullanıcıları, Terra (LUNA), Solana (SOL), Polygon (MATIC) ve Kusama (KSM) dahil olmak üzere çeşitli popüler ağlarda token’larını stake edebilir.

Lido DAO, geçtiğimiz gün boyunca inişli çıkışlı bir fiyat hareketi yaşadı. Binance haberleri sonrası ilk olarak yüzde 50 artan altcoin 2,25 dolardan 3.40 dolara yükseldi ve ardından genel kripto piyasaları kırmızıya dönerken dikey olarak orijinal değerine geri döndü.

Bugün ise 3,46 dolarlık bir günlük zirveye ulaşan LDO, önce 2.53 dolara kadar gerilerken, düşüş trendine tamamen teslim oldu ve yaklaşık yüzde 30’luk bir fiyat çöküşü yaşayarak 1,85 dolara kadar düştü.

Binance, LDO’nun Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD) ve Tether (USDT) trade çiftlerinde kullanılabileceğini söyledi.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *