«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Binance CEO’su Bitcoin, İki Yıl Daha Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Geri Alamayabilir

Binance CEO’su Bitcoin, İki Yıl Daha Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesini Geri Alamayabilir

Bitcoin 20.000 doların üzerinde toparlandı, ancak o zamandan beri önemli bir yukarı hareket olmadı. Bu, dijital varlığın yakın gelecekte tüm zamanların en yüksek seviyesini geri alıp alamayacağına dair spekülasyonlara yol açtı. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu tartışmaya ağırlık verdi ve düşüncelerini paylaştı ve CEO’ya göre, bu tür bir toparlanma yakın zamanda beklenmemeli.

ATH İçin Birkaç Yıl Daha

yakın zamanda bildiri, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su, bitcoin için kısa vadeli bazı oldukça düşüş duyguları paylaştı. Geçen yıl Kasım ayında 69.000 dolara ulaşan dijital varlık, o noktaya kadar toparlanamadı ve Zhao, böyle bir toparlanmanın yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

İlgili Okuma | Bitcoin Madenci Tasfiyeleri Bitcoin’in İyileşmesini Tehdit Ediyor

Borsa kurucusu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu kadar düştükten sonra, piyasanın bu fiyatları tekrar görmesinin biraz zaman alacağını söyledi. CEO, “Bence tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68 binden 20 bin’e düşen bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında, geri dönmesi muhtemelen biraz zaman alacak” dedi. “Muhtemelen birkaç ay veya birkaç yıl sürecek.”

Ancak kurucu, bugünün fiyatının dört yıl önce memnuniyetle karşılanacağı düşünüldüğünde, her şey gaddar değil, dedi. Bir örnek, bitcoin’in son döngüsünün zirvesine ulaştığı ve neredeyse 20.000 dolara ulaştığı zamandır. Piyasa bir ayı piyasasına girmeden önce yatırımcılar bu fiyata sevinmişti.

“20k bugün çok düşük olduğunu düşünüyoruz. Ama biliyorsunuz, 2018, 2019’da insanlara Bitcoin’in 2022’de 20 bin olacağını söyleseniz çok mutlu olurlar. 2018/19’da bitcoin 3.000 $, 6.000 $ idi.

TradingView.com'dan Bitcoin fiyat tablosu

BTC starts another recovery trend | Source: BTCUSD on TradingView.com

Grafiklerde Bitcoin

Kripto para birimi Bitcoin son zamanlarda yükselişte. 17.600 dolara kadar düştükten sonra, mevcut fiyat noktası yatırımcılar için çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama sağladı. Bununla birlikte, piyasa dengelenirken, daha fazla düşüş göstergesi ortaya çıkmaya başlıyor.

İlgili Okuma | Düşük Bitcoin Fiyatları Girişleri Tetikliyor, Ancak Yatırımcı Duygusu Zayıf Kalıyor

Yatırımcı duyarlılığı büyük bir darbe aldığından, bitcoin’e olan güven son birkaç hafta içinde düştü. Ek olarak, bitcoin bir haftayı daha kırmızıda kapatmaya devam etti ve yıl boyunca yeşil kapanışlardan daha fazla kırmızı kapanışa işaret etti. Bu nedenle, özellikle kısa vadede ayılara piyasada daha güçlü bir tutunma sağladı.

Piyasayı sallamaya devam eden satışlar, hala 20.000 doların üzerindeki pozisyonunu tehdit ediyor. Bu nedenle 21.2176 $ direnç noktasını kırmaya çalışırken başarısız oldu. Bununla birlikte, boğaların savaşmadan düşmeyi planlamadığını gösteren 20.090 dolar seviyesinde demleme desteği var.

Featured image from CNBC, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *