«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Aztec Network, Gizlilik Odaklı Layer 2 Güncellemesi Sunuyor

Aztec Network, Gizlilik Odaklı Layer 2 Güncellemesi Sunuyor

1_DLqLqXzJdndRSYbKr35g5g

Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla gelişme kaydederken, bu alandaki güncellemeler de artış göstermeye başladı. Aztec Network, Ethereum‘daki Layer 2 toplama çözümünü “Connect” adlı yeni bir sürüme güncelleyecek. Akıllı sözleşme veri gizliliğine odaklanan bu yeni güncelleme bugün yayınlanacak.

Aztec, Gizlilik Odaklı DeFi’yi Tanıtmak için Layer 2 Ağını Güncelliyor

Akıllı sözleşme veri gizliliğine odaklanan Connect’in piyasaya sürülmesiyle Aztek ekibi, Connect’i Optimism, Arbitrum ve StarkWare gibi rakip layer 2’lere gizliliği koruyan bir alternatif olarak konumlandırmayı hedefliyor.

aztec yeni bir gizlilik odakli layer 2 guncellemesi sunuyorfa

Bunun yanında The Block‘un haberine göre; Lido, Aave, Compound, Ribbon, Uniswap gibi popüler DeFi uygulamaları Aztec’te başlatmayı kabul etti. Aztec’teki büyüme başkanı Jonathan Wu’ya göre, bu uygulamalar yakında akıllı sözleşmelerini Aztec Connect‘e bir köprü aracılığıyla ekleyebilecek.

Aztec başkanı Jonathan Wu söz konusu güncelleme ile ilgili olarak şu ifadeler kullandı:

Aztec Connect, izinsiz gizlilik için köprü sözleşmeleri için yazılım geliştirme kiti (SDK) sunarak Ethereum’da özel uygulamalar oluşturacak. Ayrıca, diğer layer 2’lerin aksine Aztec Connect’in tarayıcıdan ağdaki işlemlerin işlenmesine kadar kullanıcı etkinliğini şifreleyecek.

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *