«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Avustralya Vergi Dairesi, Kripto ve NFT Yatırımcılarını Uyardı

Avustralya Vergi Dairesi, Kripto ve NFT Yatırımcılarını Uyardı

ato-kacaklarin-pesinde-1592984087

Kripto para piyasasının gelişme kaydetmesi ile beraber bu alandaki tehlikelerde artış gösteriyor. Bu kez Avustralya Vergi Dairesi’nden (ATO), kripto ve NFT yatırımcılarına uyarı geldi. Avustralya Vergi Dairesi, yatırımcıları özellikle sermaye kazanımı yükümlülükleri konusunda uyardı.

Avustralya Vergi Dairesi’nden Kripto ve NFT Yatırımcılarınan Uyarı

Avustralya Vergi Dairesi (ATO), kripto para birimi yatırımcılarına, NFT içeren bir dijital varlığın her satılmasında sermaye kazançları ve kayıplarının bildirilmesi gerektiğini hatırlatan bir uyarı yayınladı

avustralya vergi dairesi kripto ve nft yatirimcilarini uyardiw

ATO Komiser Yardımcısı Tim Loh, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Veri toplama süreçlerimiz aracılığıyla, birçok Avustralyalının dijital para ve varlık alıp sattığını veya takas ettiğini biliyoruz, bu nedenle insanların bunun vergi yükümlülükleri için ne anlama geldiğini anlaması önemli.

Loh ayrıca sözlerine şunları ekledi:

Kripto popüler bir varlık türüdür ve bu yıl vergi beyannamelerinde daha fazla sermaye kazancı veya sermaye kaybı rapor edilmesini bekliyoruz.

Birçok yatırımcının Terra’nın (LUNA) çöküşünden oldukça etkilenen yatırımcılar için Loh, dijital varlıkları başlangıçta ödediklerinden daha azına boşaltanlar için de sert bir hatırlatma yaptı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *