«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Audius Coin (AUDIO) Neden Düşüyor?

Audius Coin (AUDIO) Neden Düşüyor?

Audius-Coin-Gelecegi-Audio-Coin-Yorum-2021

Kripto para sektörü oldukça dalgalı bir dönemden geçiyor. Bir tarafta düzenleyici baskısı artıyor, diğer taraftan yeni ürünler ve ortaklıklar duyuruluyor ve başka bir yer de ise hack saldırıları yaşanıyor. Son olarak Blockchain ve müzik sektörünü bir araya getiren proje Audius önemli bir darbe aldı. Proje saldırıya uğradı ve 1.8 milyonluk Audius tokenı ele geçirildi. Gelin Audius neden düşüyor sorusuna cevap arayalım.

Audius Coin (AUDIO) Neden Düşüyor?

Audius Coin (AUDIO) Neden Düştü?

Kripto para projeler her ne kadar uzun süre başarılı bir şekilde ilerleselerde yaşanan tek bir saldırı, projenin kaderini baştan aşağıya değiştirebiliyor. Bunu geçmişte birçok projede gördük. Ancak bu sefer saldırı bizzat topluluğun kendisi tarafından farkında olmadan onaylandı.

Saldırganların sinsi bir şekilde sunduğu bir yönetişim teklifi, Audius yönetişimi tarafından kabul edildi. Kötü niyetli bu teklif, topluluk oylamasıyla onaylandı. Teklifin sonuçlanmasıyla birlikte hacker 1.8 milyonluk Audius tokenı ele geçirdi.

Yaşanan bu hack sonrası Audius’un yerel coin’i AUDIO, çok hızlı bir şekilde yüzde 16 değer kaybı yaşadı. 0.36 dolardan fiyatlanan AUDIO, 0.3 dolara kadar geriledi.

Bu yaşananların üzerine açıklama yapan Audius ekibi, olayın detaylarını paylaştı ve yaşananların bir daha yaşanmaması için gerekli önlemleri aldıklarını belitti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *