«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Arthur Hayes, Ethereum’un 2022’yi Bitirerek 10 Bin Dolar Seviyesine Ulaşabileceğini Söyledi

Arthur Hayes, Ethereum’un 2022’yi Bitirerek 10 Bin Dolar Seviyesine Ulaşabileceğini Söyledi

Arthur-Hayes-Ethereumun-2022yi-Bitirerek-10-Bin-Dolar-Seviyesine-Ulasabilecegini.png

Amerikan Afrika’nın en genç kripto milyarderi ve türev platformu BitMEX’in eski CEO’su ve kurucu ortağı Arthur Hayes, tahmin edilen Ethereum, 2022’nin sonunda 10.000 $’a ulaşabilir. Özellikle Hayes, Nisan ayındaki bir blog yazısında Ethereum’un fiyatında bir düşüş trendi olduğunu tahmin etmişti.

Ayrıca, makroekonomik ortamın bir yan ürünü olduğu için, Terra’nın çöküşünün ardındaki ana rolün Fed’in katı politikaları ve artan faiz oranları olduğunu vurguladı. Hayes, kripto piyasasının dipte olduğunu veya zemine dokunması muhtemel olduğunu, daha sonra sıçrayacağını söylüyor ve Ethereum’un yıl sonunda veya 2023’ün başında hala 10.000 dolara ulaşma potansiyeline sahip olduğunu yineliyor.

İlgili Okuma | Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’un Büyük Bir Şekilde İyileşmeye Hazır Olmayabileceğini Söyledi

Nisan ayındaki eski CEO, Ethereum’un fiyatının Haziran ayına kadar değerini düşüreceğini ve bunun Mayıs ayında gerçekleşeceğini ve hatta ETH’nin birkaç kripto borsasında 1.700 doların altına düşeceğini bildirdi.

Geliştiricinin tercihi ve akıllı sözleşmeleri yürütmek için yaygın olarak kullanılan Ethereum, şu anda 1.770 $ civarında işlem gören sıralama listesinde ikinci sırada yer alıyor. ETH yatırımcıları, 4.870 $ seviyesine dokunduğunda Kasım 2021’e kadar kripto paranın tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) gördü. Şimdi tokenin değerinin düşüşe geçmesinden bu yana altı ay geçti.

ETHUSD_
Ethereum’un fiyatı şu anda 1.770 doların üzerinde dalgalanıyor. | Kaynak: ETH/USD fiyat tablosundan TradingView.com

Ethereum Fiyatı Gelecek Yıl Artacak mı?

Analist, Bitcoin’i 20.000 dolardan ve Ethereum’u 1.300 dolardan satın almak istediğini söyleyerek orta vadede piyasada daha fazla oynaklık öngördü. Bu rakam, Ethereum’un fiyatının %70’inden fazlasını ATH’sinden düşürür. Dikkat çekici bir şekilde, yatırımcılar Ethereum’un zirvesini satın alanların %60’ından fazlasını kaybetti.

Gerçekten, öngörülen düşük, ETH zirvedeyken yatırım yapan yatırımcıların ilgisini mahvedecek ancak Hayes, tokenin önünde parlak bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor. Gerçekten de, büyük bir çarpışma göz önüne alındığında gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini zaman daha iyi gösterecek.

Hayes’in Ethereum’u 1.300 dolardan satın aldığına dair ifadesi, kesinlikle neyin peşinde olduğunu ifade ediyor. Değer destek seviyesinin altına düştüğünde Ethereum fiyatı hızlı fiyat hareketleri yaşayabilir. Zayıf el yatırımcılarının ayrılmasını sağlamak için değerde daha fazla düşüş olasılığına işaret ediyor. Ardından, büyük yatırım, boğaları tekrar çalıştıracak destek seviyesinin altında zemin oluşturmaya gelecek.

Bir fiyatın tersine çevrilme olasılığını gösterse de, Hayes’in 10.000 dolarlık tahmini kulağa olağanüstü gelmiyor mu?

Bitcoin, yeni bir ATH ayarlamadan önce %80 çökme yaşadı. Ve son birkaç yılda kripto pazarında birçok kez oldu. Muhtemelen, Ethereum, bir sonraki boğa piyasası için daha uzun sürerse, 2023’te veya 2024’te 10.000 dolarlık spekülatif fiyatı talep edebilir.

İlgili Okuma | Fored Ape Yat Kulübü Geçen Ay %60 Düştü

Arthur’un mahkumiyetlerine inanan ve o sırada token’a yatırım yapan kripto tüccarları, piyasa yılı sona erdirerek boğa döngüsünü takip ederse ve ETH 10.000 dolarlık hedef fiyatı talep ederse, %500’ün üzerinde bir yatırım getirisi elde edecekti.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *