«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Arthur Hayes, Bitcoin 20.000 Doların Altına Düşerse Ne Olacağını Tahmin Ediyor

Arthur Hayes, Bitcoin 20.000 Doların Altına Düşerse Ne Olacağını Tahmin Ediyor

Arthur-Hayes-Bitcoin-20000-Dolarin-Altina-Duserse-Ne-Olacagini-Tahmin.png

Kripto piyasası daha da aşağı iniyor ve Bitcoin mevcut seviyelerinin en düşük seviyesine dokunduğu için daha fazla kayıp için hazır görünüyor. Piyasa değerine göre bir numaralı kripto, büyük bir destek seviyesine yaklaşıyor ve boğalar onu koruyamazsa, BTC’nin fiyatı 2020 aralığına geri dönebilir.

İlgili Okuma | Rakamlarla: Bitcoin, Mart 2020’den Bu yana En Büyük Tek Günlük Düşüş Yaşıyor

Yazma sırasında, Bitcoin (BTC), son 24 saatte ve 7 günde sırasıyla %5 ve %29 kayıpla 21.800$’dan işlem görüyor. BTC’nin fiyatı, büyük kripto şirketleri hakkında bir dizi kötü haberin bir sonucu olarak düşmeye başladı ve ABD Federal Rezervi (FED) para politikasına geçti.

BitcoinBTCBTCUSD
4 saatlik grafikte BTC’nin fiyat eğilimi aşağı yönlü. Kaynak: BTCUSD İşlem Görünümü

Kriptodaki genel duygu, piyasa katılımcıları daha fazla kayıp için hazırlandığı için korkudur. Binaen Kripto borsası BitMEX Kurucu Ortağı Arthur Hayes’e göre yatırımcılar, satım (sat) opsiyon sözleşmeleri satın alarak aşağı yönlü fiyat hareketine karşı önlem alıyor.

Hayes, opsiyon platformlarının Deribit’in Bitcoin için 20.000 $’da ve Ethereum için 1.000 $’da yüksek bir Açık İlgi (OI), toplam açık opsiyon sözleşmeleri kaydettiğini iddia ediyor. Ayrıca Hayes, diğer “büyük” yatırım araçlarının “bu grevler etrafında”, bu belirli fiyat seviyeleri etrafında merkezlenebileceğine inanıyor.

Bu anlamda 20.000 dolar, Bitcoin için kritik bir destek seviyesi gibi görünüyor. Bu fiyat noktası, BTC fiyatının 3.000 doların altından fiyat keşif moduna yükseldiği 2017 boğa koşusu zirvesine denk geliyor.

Önceki tüm zamanların en yüksek seviyeleri, bir varlığın aşağı yönlü eğilim gösterdiği durumlarda genellikle kilit seviyelerdir. Pek çok insan 2020 rallisini 20.000 doların üzerinde satın almış olabilir ve bu fiyatın altında satış yapmak istemeyebilir. Hayes şunları söyledi:

Grafiklere gelince, Lord Satoshi dua kitabınızı çıkarsanız ve lordun kripto piyasalarının ruhuna nezaket göstermesini umarsanız iyi olur. Çünkü bu seviyeler bozulursa, bilgisayarınızı da kapatabilirsiniz çünkü çizelgeleriniz bir süre için işe yaramaz olacaktır.

Bitcoin Bir Kara Deliğe Girebilir mi?

Bitcoin ve Ethereum bu seviyelerin üzerinde kalamazsa, Hayes kripto piyasası için potansiyel bir kıyamet öngörüyor. FED faiz oranlarını artırmaya başladığında, BTC ve ETH kritik destekte olsa bile piyasa daha fazla zarara hazır görünüyor. Hayes ekledi:

Bu seviyeler, 20k BTC ve 1k ETH kırılırsa, bayiler kendilerini korurken spot piyasalarda büyük satış baskısı bekleyebiliriz. Ayrıca bazı otc (tezgah üstü) bayiler olacağını ve bu bayilerin düzgün bir şekilde hedge yapamayacaklarını ve batma ihtimalini de bekleyebiliriz.

İlgili Okuma | Bitcoin Henüz Dibe Vurmadı mı? İşte Zincirleme Veriler Ne Diyor?

Şu an için, kripto piyasası ve geleneksel piyasalar, göstergeler aşırı satım seviyelerine girdikçe bir miktar rahatlama görebilir.

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *