«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ApeCoin Topluluğu Avalanche Yerine Bu Blok Zinciri Seçti!

ApeCoin Topluluğu Avalanche Yerine Bu Blok Zinciri Seçti!

apecoin-670

ApeCoin (APE) Topluluğu, ekosisteme ait token APE’nin şimdilik Ethereum blok zincirinde olması gerektiğini düşünüyor. AIP-41 önerisi, ApeCoin’i (APE) Ethereum ekosisteminde tutmak ve herhangi bir L1 (katman-1) zincire veya yan zincire geçişi engellemek için %99 oy aldı.

Teklif, “Bored Ape” sahibi Yuga Labs’ın ölçeklenebilirliği geliştirmek için ApeCoin’i kendi zincirine taşıma fikrine de karşı çıkıyor. Yuga Labs, uzun süredir beklenen ‘Otherdeed for Otherside NFTs’ basımının Ethereum gaz’ını önemli ölçüde yükseltmesinden sonra bu fikri paylaştı.

ApeCoin (APE) Ethereum’da Kaldı

ApeCoin DAO, bugün “ApeCoin’i Ethereum ekosisteminde tutun” önerisini oylamaya başladı ve oylama süresi 9 Haziran’da sona erecek.

Teklif, yazı yazılırken %99,94 lehte ve %0,06 aleyhte oy aldı. Aslında, 285 bin APE o zamandan beri lehte oy kullanmak için kullanılırken, sadece 174 APE teklife karşı oy kullandı.

ApeCoin DAO, farklı bir zincire geçişin maliyetli, riskli, karmaşık olduğuna ve görünmeyen koşullara/sorunlara yol açabileceğine inanıyor. Ayrıca, Yuga Labs ve diğer kuruluşlar tarafından terk edilme olasılığı da ApeCoin DAO tarafından değerlendirilmektedir.

Aslında, farklı bir blok zincire geçiş, Yuga Labs’ın Bored Apes, Mutant Apes veya Otherside Deeds dahil olmak üzere NFT’leri için ApeCoin (APE) desteğini ve kullanımını bırakmasına neden olabilecek bir gelişme. Ethereum gaz ücretleri ve Ethereum ile işlem süresi konusundaki endişelere rağmen, Ethereum ekosisteminden uzaklaşmak ApeCoin, sahipleri ve DAO’nun çıkarları için zararlı olabilir gibi görünüyor.

Teklif ayrıca Arbitrum ve Optimism gibi iyimser toplamalar veya StarkNet, zkSync ve Polygon Hermez gibi zk-Toplamalar gibi anlamlı Katman 2 çözümlerini de paylaşıyor. DAO, çözümün ücretleri ve işlem hızını iyileştirmeye yardımcı olabileceğine inanıyor.

Altcoin, Avalanche ve Immutable X dahil olmak üzere birçok zincirden taşınma teklifi aldı. Ancak topluluk, Avalanche ve ETH yanlısı katman-2’lere şiddetle karşı çıkıyor. Kullanıcılar, EVM zincirleri yerine ETH L2 üzerinde desteklenen varlıklara sahip olmayı tercih ediyor.

ApeCoin (APE) fiyatı, Nisan sonundaki en yüksek seviyesinden %75 düşüşle 6.19 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *