«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. Anketlere Göre Shiba Inu, Amerikalıların Satmak İstediği Paralar Listesinde 1. Sırada

Anketlere Göre Shiba Inu, Amerikalıların Satmak İstediği Paralar Listesinde 1. Sırada

Köpek temalı madeni para Shiba Inu asla ses çıkarmaz. WSürükleyici kripto piyasası çöküşü meydana geldiğinde, Amerikalı yatırımcıların çoğu panik düğmesine bastı ve dijital varlıklarını satmayı düşündü – SHIB listenin başında geliyor.

ABD’deki New York, Florida, Tennessee ve Nevada gibi farklı eyaletler, SHIB’lerini satmanın birçok yolunu arıyor.

Kripto para birimlerinin “kralı” Bitcoin, cana yakın yaşama tutunmaya ve 20 bin dolarlık kritik seviyenin üzerinde kalmaya çalışıyor. Illinois, Oregon, Pennsylvania ve Kansas’ı içeren 17’den fazla ABD eyaletindeki birçok yatırımcı BTC satma arzusunu dile getirdi.

Önerilen Okuma | Emtia Uzmanı, 20.000 Dolardaki Bitcoin ‘Yeni Dip’ Olabilir ve İşte Nedeni

Google Trendler: Shiba Inu En Çok Talep Edilen Dijital Varlık

İstatistikler, “Shiba Inu Sat” ve “Dogecoin Sat” gibi anahtar kelimeler veya ifadeler kullanarak iki dijital varlığı karşılaştıran Google Trendler kullanılarak yapılan bir çalışmadan elde edildi.

Çalışma, çoğu yatırımcının hangi kripto para birimini sattığı hakkında önemli bilgiler ve bu kripto para birimlerinin Amerika Birleşik Devletleri’nde nerede satıldığı hakkında bilgi sağlıyor. Shiba Inu, çevrimiçi olarak satılan en popüler kripto gibi görünüyor. Mevcut ve gelecekteki fiyatları etkileyebileceğinden, bu içgörüler önemlidir.

Liste, hem çok popüler hem de talep gören varlıklar olan SHIB ve DOGE adlı iki meme parası tarafından yönetiliyor.

Dogecoin şu anda Kuzey Carolina gibi sekiz büyük eyaletten gelen yatırımcılarla üçüncü sırada. Diğer eyaletlerde, Cardano ve Ethereum da en çok, jetonları satmak isteyen üç ila dört eyaletten gelen yatırımcılar tarafından incelendi.

BTC total market cap at $4.35 billion on the daily chart | Source: TradingView.com

Bu yıl, DOGE’nin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 23 eyalette en çok aranan token kategorisi açısından SHIB’yi geride bıraktığı bir dönem oldu. DOGE üçüncü sırada yer alırken, en popüler meme parası SHIB dördüncü sırada yer aldı.

Meme Coins İçin Yatırımcı Faizi

Konu meme paraları olduğunda yatırımcı ilgisi biraz azaldı gibi görünüyor. Eleştirmenler, mem paralarının popülaritesinin ve değerinin tamamen yutturmacaya dayalı olduğunu ve güvenilmez olabileceğini iddia edeceklerdir.

Dahası, eleştirmenler bu meme paralarının fazla faydası olmadığını da belirttiler. Ancak, ödemeler için görülen bazı kullanımlar olduğu için bu doğru değil gibi görünüyor.

Önerilen Okuma | Ethereum Bir Gecede Uniswap’ta 950 Doların Altına Düşüyor – İşte Nedeni

Kripto ekonomisinin şu anki kafa karıştırıcı durumuyla, daha fazla Amerikalı, dijital varlıkları satmayı acil bir ihtiyaç olarak görüyor.

SHIB fiyatı sadece 1 saat 25 dakikada %14’e kadar yükseldi. ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın büyük oran artışlarının yaygın olmayabileceğine dair yatırımcı endişelerini hafifleten açıklamasının ardından Bitcoin değeri iyileşti ve 22.340 $’a yükseldi.

Önde gelen meme madeni parası olan Shiba Inu, bu yazı itibariyle 17. en büyük kripto para birimi olmaya devam ediyor.

Featured image from Cointribune, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *