«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. Amerikalı Perakendecilerin Çoğu Önümüzdeki 2 Yılda Kripto Ödemelerini Düşünüyor

Amerikalı Perakendecilerin Çoğu Önümüzdeki 2 Yılda Kripto Ödemelerini Düşünüyor

Amerikali-Perakendecilerin-Cogu-Onumuzdeki-2-Yilda-Kripto-Odemelerini-Dusunuyor.png

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, ABD’li perakendecilerin %75’inden fazlası önümüzdeki iki yıl içinde stablecoin ve kripto ödeme seçeneklerini desteklemeyi umuyor. Birleşik Krallık merkezli bir danışmanlık ve finansal danışmanlık şirketi olan Deloitte, küçük ölçekli Amerikan şirketlerinin 2.000 genel müdürü üzerinde araştırma yaptı ve kısa süre önce yayınlanan Sonuçlar.

Çalışma 3 Aralık arasında gerçekleştird ve 16inci dijital varlık değerleri yüksek işlem gördüğünde. Ayrıca, 500 milyon dolar ve üzeri değere sahip kurumsal perakendecilerin %50’sinden fazlasının, kripto hizmetlerini kullanılabilir hale getirmek için gerekli tüm altyapıyı geliştirmek için 1 milyon dolardan az bir şey koymadığını gösterdi.

Çalışma, ABD Vatandaşlarının Yarısından Fazlasının Kripto Ödemelerini Beklediğini Ortaya Çıkardı

Rapora göre, ödeme devi PayPal ile bir ekip olan Deloitte, çeşitli sektörlerden yöneticilerin hepsinin aynı niyetlere sahip olduğunu ortaya koydu. Dijital ürünler, moda, kozmetik, elektronik, konaklama ve eğlence, ev ve kişisel ürünler, hizmetler ve hatta ulaşımdan.

İlgili Okuma | Tüm Bitcoin Düşüş Trendinden ABD Makro Baskı Sorumlusu

Ankete katılan yetkililerin %85’inden fazlası, önümüzdeki beş yıl içinde sektörlerinde kripto ödemelerini yakında kolaylaştıracaklarını belirtti.

Kripto
Kaynak: Tüccarlar Crypto ödemelerini benimsemeye hazır

Bunun yanı sıra araştırma, kripto para biriminin benimsenmesinin de patlama yaşadığını gösterdi; Ankete katılan toplam şirket yetkililerinin dörtte birinden fazlası kriptonun benimsenmesini destekledi. Bu rakamın 2022’nin sonunda yaklaşık dörtte üçe sıçraması bekleniyor.

Müşteriler Giderek Kripto Ödemelerini Benimsiyor

Araştırma ayrıca KOBİ’lerin (küçük ve orta ölçekli işletmeler) ankete katıldığını; Tüccarların %73’ünden fazlası yaklaşık 10 milyon ila 100 milyon dolar değerindeydi ve platformlarda kripto ticareti sunmak için 100.000 ila 1 milyon dolar arasında yatırım yaptı.

Deloitte, bu kripto para yatırımının kısa ömürlü olmayacağını belirtti. Şirket, harcamaların 2022’ye kadar artacağını bile tahmin ediyor. Perakendecilerin %60’ından fazlası, kripto para birimini kolaylaştırmak için bütçelerinin 2022’ye kadar yaklaşık 500.000 dolara yükselmesinin beklendiğini açıkladı.

Bir pazar araştırması yaparken, müşteri çıkarları çalışmanın merkezinde yer alır. Ve şirketlerin %64’ünden fazlası, müşterilerinin kripto benimsemesini desteklemesi hakkında olumlu şeyler söyledi. Böylece kripto ödeme seçeneklerini de kolaylaştırması bekleniyor.

Kripto
Günlük Grafik, kripto piyasa değerinin düştüğünü gösteriyor | Kaynak: TradingView.com’da Kripto Toplam Piyasa Değeri

Ankete katılan üst düzey yöneticilerin neredeyse yarısı, dijital varlık benimsemenin tüketici deneyimlerini iyileştireceğini gözlemliyor. Ve benzer bir yüzde daha, müşteri tabanını artıracağı konusunda iyimser. Yaklaşık %40’ı, markalarını “son teknoloji” olarak daha da geliştireceğini söyledi.

Amerikalı Perakendeciler Kripto Para Birimi Ödemelerini Düşünmeyi Bekliyor

Anket, birçok şirketin bu hizmetleri müşterilere sunmak için kripto platformlarıyla işbirliği yapmaya çalıştığını ortaya koyuyor. Sunulan dijital para birimi çözümleriyle, binlerce müşterisinin diğer ödeme ağ geçitlerinin ödemeleri doğrulamasını beklemek yerine anında işlem yapabileceklerine inanıyorlar.

İlgili Okuma | Bitcoin Madencilerinin Gelirleri, Fiyat Düşüşü Devam Ederken Düşük Kalıyor

Son olarak Deloitte, şirketlerin kripto benimseme konusunda karşılaşacakları bazı zorlukları vurgulayan bir rapor yayınladı. Firma, evlat edinmenin olumlu görünümünden bağımsız olarak üç ana sorunla karşılaşacağını açıkladı. Bu zorluklar arasında değişen mevzuat, platform güvenliği ve DeFi pazarının yüksek oynaklığı yer alıyor.

Featured image from BBC, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *