«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Altın Savunucusu Peter Schiff: “Bitcoin için Daha Kötüsü Yolda!”

Altın Savunucusu Peter Schiff: “Bitcoin için Daha Kötüsü Yolda!”

Bitcoin-hakkinda-10-sey

Kripto piyasalarında yaşanan son düşüşün ardından konuşan altın yanlısı ve kripto karşıtısı Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, kripto para yatırımı yapanları bir kez daha uyardı. CEO’ya göre Bitcoin ve Ethereum başta olmak üzere kripto paraların tamamı bir kez daha büyük bir değer kaybedecek.

Kripto para piyasalarında yaşanan son satışların ardından CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 30.000 dolarlık seviyeden 25.000 dolara kadar düştü. Yaşanan son düşüşlerin ardından fiyat grafiğinde Mayıs ayından bu yana süren konsolidasyon bozulmuş oldu.

Yaşanan düşüşlere en olarak daha kötü durum senaryosu paylaşan Peter Schiff, Bitcoin fiyatının 20.000 dolar, Ethereum fiyatının da 1000 dolar olacağı bir tahmin paylaştı. Eğer bu senaryo gerçekleşirse kripto piyasası toplam değeri ise 800 milyar dolar civarına gerileyecek.

Yaşanan bu düşüşlerin arkasındaki en önemli neden ise ‘enflasyon’ olarak gösteriliyor olsa da birçok farklı olayın bileşiminden kaynaklandığı söylenebilir. Bu olayların en dikkat çekeni ise Mayıs ayında Terra ekosisteminin çöküşü oldu. Bu çöküşün hemen ardından açıklanan yüksek enflasyon olayları ise işleri daha kötü hale getirdi.

Enflasyon, Bitcoin ve Diğer Kripto Varlıkları Tehdit Ediyor

Bitcoin dokuz hafta oldukça kötü bir performans gösterdikten sonra bu ayın başında nihayet ‘yeşil ışık’ yakmayı başarmıştı ancak yaşanan son düşüşlerden sonra bu olumlu sinyali tamamen yok etti.

Ethereum ise daha kötü bir senaryoyla karşı karşıya kaldı. Yaşanan gelişmelere ek olarak stETH cephesinde yaşanan gelişmeler işleri daha kötü hale getirdi. ETH şu anda 24 saatlik 22.8 milyar dolarlık işlem hacmiyle 1.515 dolardan işlem görüyor. Eğer istikrar sağlanamazsa ve daha da düşerse, piyasa büyük tasfiyelere tanık olabilir.

24 saatlik Ethereum işlem hacmi, spekülatörlerin satış yaptığını ve uzun vadeli sahiplerinin ayı piyasasında biriktiğini belirtecek şekilde bir artış kaydetmişti. Analistlere göre ayı piyasası gücünü hala koruyor. Bu nedenle, bu piyasa koşullarına yatırım yapmadan önce dikkatli olmakta fayda var.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *