«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Aktif Ethereum Adresleri 2020 Seviyelerine Dokunuyor, Fiyat Takip Edecek mi?

Aktif Ethereum Adresleri 2020 Seviyelerine Dokunuyor, Fiyat Takip Edecek mi?

Aktif-Ethereum-Adresleri-2020-Seviyelerine-Dokunuyor-Fiyat-Takip-Edecek-mi.png

Ethereum aktif adresleri azalmaya devam etti. Bu, başka bir toparlanma gerçekleştirmeden önce Ethereum fiyatının 1.000 doların altına düştüğü piyasa çöküşünü takip ediyor. Bu düşüş, dijital varlık için çeşitli etkiler gösterdi ve ayrıca yatırımcıların dijital varlığa karşı nasıl hissedebileceklerine işaret ediyor.

Aktivite 2020’nin En Düşük Seviyesine Düşüyor

Bloktan elde edilen veriler göstermektedir ki, aktif adresler Ethereum ağında yedi günlük bazda düşüş var. Bu aktif adresler, boğa piyasasının tamamen çiçek açtığı Haziran 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Aktif adreslerdeki artış, o zamana kadar gördüğü muazzam başarı nedeniyle dijital varlığa yeni yatırımcıların girmesine bağlandı.

İlgili Okuma | Yeni Bitcoin Rekoru, BTC 19.000 Dolarla Mücadele Ederken İnanılmaz Bir Ayı Resmi Boyadı

Ancak, dijital varlığın fiyatı düşmeye başladığından, aktif adresler de onunla birlikte düşmüştü. Bu, kripto piyasasının on yıldan uzun süredir tartışmasız en kötü piyasa çöküşünü yaşadığı Haziran 2022’nin ortasında zirveye ulaştı. Ethereum, trend olduğu 1.800 dolardan hızla düştü ve 900 doların altına düştü.

Bunu takiben, yatırımcılar daha fazla kayıptan kaçınmak için fonlarını hareket ettirmeye çalışırken aktif adreslerde bir artış oldu. Bununla birlikte, satışlar azaldığından, aktif adreslerin sayısı da bir düşüş yaşadı.

Ethereum aktif adresleri

ETH active addresses decline | Source: The Block

Geçen hafta, 7 gün bazında Ethereum’da 403.38k aktif adresle iki yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu, Aralık 2020’nin en düşük seviyelerine düşen aynı yuvarlanma esasına göre ağdaki yeni adreslerin sayısı ile uyumluydu.

Yanıt olarak Ethereum

Yeni haftanın başlamasıyla birlikte, aktif adreslerdeki düşüşün etkileri henüz görülmedi. Bununla birlikte, yatırımcıların holdingleriyle ilgili olarak neler yapabileceklerini gösteriyor. Bunlardan biri, son zamanlarda piyasayı sarsan satışlarda artık bir yorgunluk olduğunu gösterebilir. Bu nedenle, çoğu yatırımcı madeni paralarını boşaltmak için hareket ettirmiyor.

TradingView.com'dan Ethereum fiyat tablosu

Tarihsel hareketleri takip ederseniz, bu aynı zamanda dijital varlık için bir toparlanma olduğu anlamına gelebilir. 2021 boğa koşusundan hemen önce aktif adres sayısının bu kadar düşük olduğu göz önüne alındığında, satışlarda bir durma kesinlikle kripto para biriminin yukarı doğru hareket ettiğini görebilir.

İlgili Okuma | Önde Gelen Kripto Borsaları Negatif Fonlama Oranlarını Görüyor, Ayılar Devraldı mı?

Bununla birlikte, grafiklerde bir toparlanma varsa, 1.200 doların hemen üzerinde yükselen direnç göz önüne alındığında, zorlu bir savaş olacak. ETH bu direnci kırabilirse, 20 günlük hareketli ortalamasının hemen üzerine çıkar ve bir kez daha 1.500 doları test etmek için gereken ivmeyi sağlar.

Featured image from Admiral Markets, chart from TradingView.com

Takip et Twitter’daki En İyi Owie piyasa bilgileri, güncellemeler ve ara sıra komik tweetler için…

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *