«
  1. Anasayfa
  2. Uncategorized
  3. Acımasız Satış Ortasında Bitcoin; Şimdi 13.000 Doları Hedefliyor mu?

Acımasız Satış Ortasında Bitcoin; Şimdi 13.000 Doları Hedefliyor mu?

Acimasiz-Satis-Ortasinda-Bitcoin-Simdi-13000-Dolari-Hedefliyor-mu.png

Bitcoin, son yedi gün içinde %33’e yakın kaybettikten sonra düşüşe devam ediyor. Son 24 saatte BTC, %6’ya yakın bir kayıp yaşadı ve bir sonraki destek seviyesine doğru ilerliyordu. BTC’nin 23.000 $ destek seviyesi civarında sabitlenmesi ve ardından tekrar bu seviyeye düşmesiyle piyasada muazzam bir dalgalanma oldu.

Bitcoin, yazı yazılırken bu seviyenin biraz üzerinde işlem gördüğü için tekrar 20.000 $ fiyat seviyesinden sıçradı. Mevcut fiyat seviyesinden düşüş, madeni parayı 17.000 dolarlık destek işaretine doğru itebilir.

ABD Merkez Bankası’nın faiz oranlarını en az 50 baz puan artırmaya karar vermesinin ardından geleneksel finans piyasaları da darbe aldı.

Ayılar yazı yazılırken tüm alıcıları piyasadan uzaklaştırdığı için satıcılar piyasayı ele geçirdi.

Bitcoin Fiyat Analizi: Bir Günlük Grafik

Bitcoin
Bitcoin bir günlük grafikte 21.000 dolardan işlem görüyor | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

BTC, bir günlük grafikte 21.000 $ olarak fiyatlandırıldı. BTC en son 2020 yılının Aralık ayında bu fiyat seviyesinde işlem gördü. Madeni para desteğini 28.000 dolardan kaybettikten sonra BTC için tutarlı bir düşüş oldu. Madeni para için ani direnç seviyesi 22.000 dolardı.

Destek bölgesi sırasıyla 19.000 ila 16.000 dolar arasındaydı. Tutarlı satış, kripto paranın topladığı devasa düşüş ivmesiyle BTC’yi 13.000 dolara itebilir. İşlem gören Bitcoin hacmi arttı ve piyasada düşüş iddiasını ifade eden kırmızı renkteydi.

Teknik Analiz

Bitcoin
Bitcoin bir günlük grafikte aşırı satıldı | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Bir günlük grafikte satın alma gücü keskin bir şekilde düştü. Kripto para birimi, yazı yazılırken büyük ölçüde düşük değerdeydi. Göreceli Güç Endeksi, düşüş işareti olan 20 işaretinin altındaydı. RSI, pazardaki satıcı gücüne işaret etti.

Fiyatın tersine çevrilmesi genellikle yoğun bir satıştan sonra gerçekleşir. Ancak diğer göstergeler, hemen işlem seanslarında düşüşün devam edebileceğine işaret ediyor. BTC fiyatı 20-SMA’nın altındaydı ve bu da satıcıların piyasadaki fiyat momentumunu yönlendirdiğinin sinyalini verdi.

Bitcoin
Bitcoin bir günlük grafikte satış sinyalleri verdi | Kaynak: TradingView’de BTCUSD

Artan satış gücüne uygun olarak, diğer göstergeler de bir günlük grafikte aynı resmi çizdi. Müthiş Osilatör, fiyat momentumunu ve olası trend dönüşlerini de belirler. AO, piyasadaki bir satış sinyaline bağlı olan kırmızı histogramları parladı.

Parabolik SAR, fiyatın hareket ettiği yönü gösterir. Şamdanların üzerindeki noktalı çizgiler, varlığın fiyatının düşüş eğiliminde olduğunu gösterir. Bu, madeni para için düşüş anlamına geliyordu. Satın alma gücü piyasaya geri dönerse, BTC 22.000 $ fiyat seviyesinin yakınında işlem yapmaya çalışabilir.

İlgili Okuma | TA: Bitcoin İyileşme İşaretleri Gösteriyor, 23 bin Dolar Direnç Sunuyor

Metrik Yatırımcılar Hakkında Ne Diyor?

Bitcoin
Bitcoin’in Gerçekleşen Karı | Kaynak: cam düğüm

Bitcoin’in Gerçekleşen Karları, piyasadaki uzun süreli kan banyosu nedeniyle değer kaybetmiş görünüyor. Gerçekleşen kar, tamamlanan her işlemden elde edilen toplam kâr miktarıdır.

Gerçekleşen karlardaki düşüş, perakende yatırımcıların yatırımlarını geri çekmesine neden olabilir. Artan çıkışlarla birlikte yatırımcıların güvenlerini kaybetmeleri ve yatırımlarını geri çekmeleri olasıdır.

İlgili Okuma | Bitcoin Crash, Tepelere Koşan Kurumsal Yatırımcıları Gönderdi

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *