«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. ABD Temsilcisinden, El Salvador’un Bitcoin Hamlesini Hedef Alan Yasa Tasarısı

ABD Temsilcisinden, El Salvador’un Bitcoin Hamlesini Hedef Alan Yasa Tasarısı

thumbs_b_c_acf6a76ae91d5567ce783e2e4fd0c460

El Salvador’un lider kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesinin ardından bu konu ile ilgili olarak birçok gelişme yaşandı. ABD’li Kongre Üyesi Norma J. Torres, diğer bir Kongre Üyesi Rick Crawford ile El Salvador’un Bitcoin’i (BTC) benimsenmesinin ABD’ye oluşturabilecek zararları için bir yasa yürürlüğe koymak istiyor.

ABD Temsilcisinden El Salvador’un Bitcoin’i Benimsemesini Önlemek için Yasa Tasarısı

ABD Kaliforniya 35. Bölge Temsilcisi, Kongre Üyesi Norma J. Torres ve Kongre Üyesi Rick Crawford ile birlikte El Salvador’da ABD’nin Bitcoin’i (BTC) benimsemesine yönelik riskleri azaltmak için El Salvador’da Kripto Para Sorumluluğu (ACES) Yasasını yürürlüğe koyduğunu duyurdu.

Torres, tasarıyı sunarken bir Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Orta Amerika ulusunun Bitcoin’i benimsemesini “dikkatsiz bir kumar” olarak nitelendirdi.

ABD Kaliforniya 35. Bölge Temsilcisi, Kongre Üyesi Norma J. Torres konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı :

El Salvador’un Bitcoin’i benimsemesi, inovasyonun düşünceli bir şekilde kucaklanması değil, ülkenin istikrarını bozan dikkatsiz bir kumardır.

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda ABD Başkanı Joe Biden, kripto para birimi düzenlemeleriyle ilgili yürütme emrini imzalamıştı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *