«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. ABD Hazine Bakanı Yellen Kripto Paralar ile ilgili Konuşacak

ABD Hazine Bakanı Yellen Kripto Paralar ile ilgili Konuşacak

2284445_360x203

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto varlıklar hakkında konuşmak için kürsüye çıkacak. Amerikan Üniversitesi’nde konuşacak olan Yellen, tahminlere göre ilk defa konuyu derinlemesine ele alacak.

ABD Hazine Bakanı Yellen, Kripto Paralar için Konuşacak

The Block‘un haberine göre, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bugün Washington DC’deki Amerikan Üniversitesi’nde kripto para birimleri hakkında konuşacak.

Burada dikkat çeken nokta, Yellen’ın konuyu ilk kez derinlemesine ele alacak olması. Peki bu konuşmada neler beklenebilir?

The Block’un tahminleri şu şekilde:

Yellen’ın konuşması da üst düzey ve siyasi fikirli olacak, yani belirli politikalara ilişkin ayrıntılar konusunda yetersiz olacak. Bununla birlikte, Yellen, Hazine’nin kripto alanındaki yetkisini genişleten herhangi bir yeni yasa için zorlamaktan çok mevcut yasal yetkileri vurgulamaya hazır görünüyor.

Yellen’ın daha önceki konuşmalarında şu açıklamalar yer alıyor: “Mümkün olan her yerde, düzenleme ‘teknolojiden bağımsız’ olmalıdır”

Hazine yetkilileri ayrıca, kripto para birimini tarihsel varlıklar içinde bağlamsallaştırmaya ve “mevcut yasal zorunluluklarla tutarlı” önerilerde bulunmaya dikkat edeceklerini söylüyor.

 

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *