«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraları Riskli Olarak Tanımladı! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

ABD Çalışma Bakanlığı, Kripto Paraları Riskli Olarak Tanımladı! Yatırımcılar Ne Yapmalı?

1200px-Flag_of_the_United_States.svg

Watcher.guru tarafından paylaşılan bir tweette ABD Çalışma Bakanlığı’nın kripto paralarla ilgili endişelerini paylaştığını belirtti, bakanlığa göre kripto para katılımcılarının emeklilik hesapları için önemli dolandırıcılık, hırsızlık ve kayıp riskleri de dahil olmak üzere önemli riskler ve zorlukları bulunuyor.


İş bulma kurumu ayrıca şirketlerin 401 (k) planlarına kripto para yatırımları ekleyen işverenlerin, plan katılımcısı olan işçilere karşı yasal yükümlülüklerini kolayca yerine getirebileceğinin belirtidiği bir uyarı yayınlandı.

Bu konuda, Çalışanlara Sağlanan Faydalar Güvenlik İdaresi’nde bakan yardımcısı yardımcısı görevinde bulunan Ali Khawwar şunları belirtti:

“Kripto para birimleri tarihinin içinde bulunduğumuz erken aşamasında, ABD Çalışma Bakanlığı, katılımcıları kripto para birimlerine veya NFT’ler, coin’ler ve kripto varlıkları gibi ilgili ürünlere doğrudan yatırımlara maruz bırakma planlarının kararlarıyla ilgili ciddi endişelere sahibiz.”

Yetkililerin ima ettiği gibi, 401(k) planı sunan işverenlerin, sağladıkları yatırımlara göre bir güven görevi bulunuyor. Başka bir deyişle, bu işverenler izin verdikleri yatırımlar adına hareket edecekleri için planlarından sorumlu tutulacaktır.

Çalışma Bakanlığı, “kripto paraların spekülatif, değişken ve değer biçilmesi zor varlıklar olduğunu ve yatırımcıların bilinç bir yatırım kararı vermemelerinin oldukça zor olduğunu” belirterek, kripto paraların potansiyel risklerine atıfta bulundu.

Kripto para yatırımcıları ve toplulukları ise bu duyurunun ardından piyasalarda bir düşüş yaşanabileceğini ve bu düşüşlerde bir satın alım gerçekleştirilebileceği konusunda uzun tartışmalar yaptı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *