«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. 9 Kırmızı Mumu Rağmen, “Bitcoin’in Temelleri Güçlü Kalıyor”

9 Kırmızı Mumu Rağmen, “Bitcoin’in Temelleri Güçlü Kalıyor”

9-Kirmizi-Mumu-Ragmen-Bitcoinin-Temelleri-Guclu-Kaliyor.png

ARK’nın açılış baskısı “Bitcoin Aylık” raporu bazı mücevherler içeriyor. Ayrıca, şu anda olduğu gibi bitcoin piyasasının net bir resmini çizen gerçeklerin basit bir derlemesini de içerir. Bir blok zinciri, değiştirilemez bir kanıt çeşmesidir ve ARK, en iyi analistlerini onu derinlemesine incelemeleri ve bizim için istatistikler ve içgörüler elde etmeleri için görevlendirdi. Biraz kahve alın ve oturun, Fear & Greed endeksini unutalım ve rakamların gerçekte ne söylediğini görelim.

ARK Analisti Yassine Elmandjra, Twitter’da şunları söyledi:Bitcoin Aylık” as: “Bu aydan itibaren ARK, Bitcoin’in piyasa hareketini kapsayan ve piyasanın nereye gittiğini düşündüğümüz paylaşımları kapsayan derinlemesine bir rapor yayınlayacak.” Açık ARK’ın web sitesiyeni girişimi şu şekilde tanımlıyorlar: “Piyasanın hızlı değişim temposunu göz önünde bulunduran ARK, ilgili zincir içi aktiviteyi detaylandıran ve blockchain verilerinin açıklığını, şeffaflığını ve erişilebilirliğini gösteren bir “kazanç raporu” olan The Bitcoin Monthly’yi yayınlıyor.”

İlgili Okuma | Bitcoin Fiyatı, Dipten Bu yana İlk Kez Ardışık Haftalık İki Kırmızı Mumu Kapattı

Mayıs sayısında bulunan verilere ve içgörülere göz atalım.

ARK ile Bitcoin Piyasasının Durumu

“The Bitcoin Monthly”ye göre:

  • “Bitcoin Mayıs ayını %17,2 düşüşle 38.480 dolardan 31.835 dolara düştü.”

Dürüst olalım, bu bir ayı piyasasının başlangıcı gibi görünüyor. Ve Terra/Luna kazası katalizör olayı gibi görünüyor. Bununla birlikte, sonraki veriler, sonuçta bir arada olmayabileceğimizi gösterecek.

  • “Bitcoin, tarihinde ilk kez art arda dokuzuncu negatif haftalık düşüşünü kaydederek ayı %17,2 düşüşle kapattı ve olası bir aşırı satım durumunu ortaya koydu.”

Arka arkaya dokuz kırmızı mum, yeni bir rekor. Nasıl giyinirseniz giyin bu korkunç bir gerçek. Ancak ARK’ya göre, “olası bir aşırı satım durumu” öneriliyor. Hangi umut verici.

  • “Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana %57 düştü. Perspektif açısından, önceki ayı piyasalarındaki ortalama tepeden dibe düşüş %76’da duruyor.”

Bu, işlerin daha da kötüye gidebileceği anlamına mı geliyor? Yoksa ayı piyasası seviyelerine yakın olmadığımız anlamına mı geliyor? Kesinlikle ayı piyasası hissettiriyor, ancak istatistikler istatistiklerdir.

06/04/2022 BTCUSD fiyat tablosu - TradingView

BTC price chart for 06/04/2022 on Exmo | Source: BTC/USD on TradingView.com

Bitcoin Ağı Güçlü Duruyor

  • “Devam eden satışa rağmen, bitcoin herhangi bir ana trend çizgisinin altına düşmedi. Zincir içi maliyet bazının üzerinde ~24.000$ ve 200 haftalık hareketli ortalaması ~22.000$ üzerinde işlem görüyor.”

Bitcoin ağı, Terra/Luna’nın büyük satışını ve pazarın sonraki satışını bir şampiyon gibi emdi. En kötüsü geride kalmış gibi görünüyor ve bitcoin “herhangi bir ana trend çizgisinin altına düşmedi”.

  • “Bitcoin arzının yaklaşık %66’lık bir tüm zamanları bir yıldan fazla bir süredir hareket etmedi, pazarın uzun vadeli odağının ve daha güçlü bir inanca sahip bir tutucu tabanının bir kanıtı.”

Devasa piyasa hareketine rağmen, bitcoinciler hayatları boyunca görecekleri tek ekonomik özgürlük şansıymış gibi HODLing’e devam ediyor. Çünkü muhtemelen öyle.

  • “Kısa vadeli sahip pozisyonları, ortalama olarak başabaş fiyatlarının -%35 altına düştü.”

Bitcoinciler HODLing yapıyorsa, tüm bu ucuz satları kim satıyor? Kısa vadeli sahipleri, işte kim. Ve eşit olmaya yakın bile değiller. Dışarıda kısa vadeli bir tutucu katliamı var.

ARK, Piyasanın Kendi Kendine Hızlı Başlamanın Bir Yolunu Görüyor

Bak, ARK’yı dinle. Her şeyden önce, “bitcoin’in vadeli işlem piyasasındaki açık ilgisi yaklaşık 450.000 BTC ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.” Ayrıca, “kalıcı sözleşme temeli, tipik olarak piyasa yönüne işaret eder. Şu anda, tespit etmek için bir yükseliş indirimi ile işlem görüyor.” Bu çok önemlidir, çünkü “önemli yüksek açık faiz oranı göz önüne alındığında, sürekli vadeli işlem indiriminin BTC’nin bir sonraki büyük fiyat hareketinde potansiyel bir yukarı yönlü yörüngeye işaret ettiğine inanıyoruz.”

İlgili Okuma | Dorsey’in Hiperenflasyon Tweet’ini Yeniden İncelemek: Elon, Wood, Saylor, Balaji, Chip In

Aynen öyle, ARK kapanıyor”Bitcoin Aylık“Potansiyel bir yukarı yönlü yörünge” öngören rapor. Sevin.

Featured Image by Ricardo Gomez Angel on Unsplash  | Charts by TradingView

Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *