«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. 3AC Kurucularından 5 Milyon Dolarlık Alacak Davası

3AC Kurucularından 5 Milyon Dolarlık Alacak Davası

three-arrows-capital-iflas-2

Geçtiğimiz haftalarda iflas başvurusundan bulunan Three Arrows Capital’in bu iflas başvurusu sonrasında pek çok kripto şirketi de iflas başvurusunda bulunmuştu. 3AC olarak da bilinen Three Arrows Capital’in bu iflas başvurusunun ardından şirketin kurucu ortaklarından olan Su Zhu, 3AC’den alacaklı olduğu iddia edildi.

3AC Kurucu Ortağı Su Zhu’dan 5 Milyon Dolarlık Alacak Davası

İflas eden kripto borç verme platformu Three Arrows Capital’in kurucu ortaklarından olan Su Zhu, İngiliz Virgin Adaları mahkemesinden gelen bir emir sonrasında şirket tasfiyelerle karşı karşıya kaldığı için kurucusu olduğu 3AC şirketine karşı 5 milyon dolarlık alacağının olduğunu belirten bir dava açtı. Bir Twitter kullanıcısı tarafından yapılan paylaşıma göre şirketin kurucu ortaklarından Zhu’nun 3AC alacaklarından birisi olduğu belirtiliyor.

Sosyal medya platformu Twitter’dan DrSoldmanGachs kullanıcı isimli kişinin yaptığı açıklamaya göre Zhu, 3AC şirketinden alacağı olan kişilerden birisi olduğu iddia edildi. Three Arrows Capital tarafından açıklanan 11.bölüm iflas başvurusuna göre, şirket Zhu’nun nerede olduğunu bilmiyor. Kurucu ortaklardan Kyle Davies’in de nerede olduğunun bilinmediği raporlarda aktarılıyor. Son olarak DrSoldmanGachs, ThreeAC Limited’in alacaklı olarak 25 milyon dolarlık bir talepte bulunduğunu belirtti.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *