«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. 2022’de Patlayacak Bir Sonraki Büyük Kripto Para Birimleri! ETH, MANA, Binance Coin, Tether, ALGO

2022’de Patlayacak Bir Sonraki Büyük Kripto Para Birimleri! ETH, MANA, Binance Coin, Tether, ALGO

ethereum-1-780x405

Kripto, başına buyrukların hakim olduğu, yatırımın Vahşi Batısı olarak başlamış olabilir. Ancak şimdi kesinlikle finansal ana akımda. Kurumsal yatırımcılar ve büyük bankalar, dalgalanmalara ve düzenleyici baskılara rağmen kriptoyu ciddiye alıyor. ETH, MANA, Binance Coin, Tether, ALGO sağlam temelli olarak değerlendirilen kriptolar

Bitcoin geçen yıl en düşük 28.893.62 dolardan, en yüksek seviyesi olan 68.789.63 dolara kadar değişti. Ne kadar değişken olduğuna dair kanıta ihtiyacınız varsa, bunu göz önünde bulundurun. Bu oynaklığa rağmen, birçok kripto para yatırımcısı bir sonraki büyük getiriyi aramaya devam ediyor. Büyük bir getiri elde etme şansınız, daha küçük bir madeni para ile daha muhtemel. İşte hala yüksek bir tavana sahip altı kripto.

Ethereum (ETH)

Ethereum, Bitcoin’den sonra dünyanın en büyük ikinci kripto para birimidir. Hatta son zamanlarda fiyat artışları açısından bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Geçen yıl, Ethereum, şu anda 120.33 milyar madeni para olan eter arzını azaltmayı da içeren büyük bir yükseltme başlattı. Yükseltme ayrıca Ethereum ağının saniyede daha fazla işlem yapmasına, platformun ölçeklenebilirliğini iyileştirmesine ve işlem ücretlerini düşürmesine olanak tanır.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, ethereum kıtlıktan yoksundur. Burada kastedilen bitcoin arzının 21 milyon token ile sınırlı olmasıdır. Şirketler ve hükümetler yaygın olarak benimsemiştir. Bununla birlikte, bitcoin’den farklı olarak, ethereum sadece bir değer deposu değildir. Aynı zamanda uygulamaların üzerine inşa edilebileceği bir altyapıdır. Diğer kripto para birimleri Ethereum’da yayınlanır ve merkezi olmayan finansın temeli olarak hizmet eder.

Binance Coin (BNB)

Binance, işlem hacimleri açısından en başarılı kripto para borsasıdır. Bitcoin gibi, Binance Coin’in de dolaşımdaki token sayısı bakımından bir sınırı var. Bu, token fiyatının 2021’de katlanarak artmasına yardımcı oldu. Ek olarak, Binance her çeyrek karının yaklaşık beşte birini, kalan tokenlerin değerini artıran BNB tokenlerinden kalıcı olarak kurtulmaya veya “yakmaya” ayırıyor.

Binance, Ethereum’un savunmasız olduğu darboğaz türlerini azaltan iki blok zincirine sahiptir. Aynı zamanda hızlı ve ölçeklenebilirdir ve Binance, uzun ömürlülüğü ve yaygın olarak benimsenmesi için çok önemli olabilecek bir özellik olan Seeking Alpha‘ya göre platformu daha düzenleyici dostu hale getirme sürecindedir. Ayrıca Binance, tüccarların dijital varlıkları ödeme olarak kabul etmeye hazırlanmalarına yardımcı olacak bir fiat-kripto para birimi ödeme platformu olan Bifinity‘yi piyasaya sürüyor.

Tether (USDT)

Tether, başka bir varlığa bağlı. Bitcoin’e daha az değişken bir alternatif sağlamak üzere tasarlanmış bir tür “stablecoin“dir. Değerleme açısından, tether dolar ile 1’e 1 oranına sahiptir. Yani Bitcoin ve Ethereum gibi kriptolardan daha az spekülatiftir. 82.57 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük sabit para ve üçüncü en büyük para.

Tether’in en büyük avantajı, karmaşık dijital para birimlerine dalmak zorunda kalmadan geleneksel para birimlerinde işlem yapmanıza izin vermesidir. Ayrıca, volatilitenin kazancınızı silmesinden endişe etmeden, çift haneli (yıllık) faiz oranları karşılığında kripto para platformlarına ödünç verebilirsiniz

Decentraland (MANA)

Decentraland, oyun içi para birimi olarak MANA tokeni kullanan Ethereum blok zincirinde bir sanal gerçeklik oyunudur. Kullanıcılar mal ve hizmet satın alabilir, arazi satın alabilir ve diğer oyuncuları ziyaret edebilir. Ayrıca kendi içeriklerini oluşturup bunlardan para kazanabilir. MANA‘nın şu anki 2,12 dolarlık fiyatı, 52 haftanın en düşük seviyesi olan 43,68 sentten yaklaşık %385’lik bir artışı temsil ediyor.

MANA, piyasa değeri açısından en büyük oyun kripto para birimidir. The Sandbox ve ApeCoin gibi rakiplerle rekabet etmesine ve oyun içi varlıklar oldukça pahalı olmasına rağmen – Blockee’de listelenen arazi parselleri birkaç bin dolardan 22 milyon dolara kadar değişen fiyatlar gösteriyor. Bunun tokeni ileriye taşıyabilecek bazı faydaları var. Örneğin, kullanıcılar Decentraland‘de oluşturdukları dijital varlıkların mülkiyetini elinde tutar. Ayrıca bunları MANA dışındaki kripto para birimlerine dönüştürebilir.

Algorand (ALGO)

Ünlü bilgisayar bilimcisi Silvio Micali tarafından kurulan ALGO, kendisini Ethereum blok zincirine rakip olarak konumlandırdı. Securities.io’ya göre yüzlerce şirket bunu kullanıyor. Ayrıca geçen yıl El Salvador Algorand kullanarak blok zinciri altyapısını kuracağını söyledi. Beraberinde büyük bir yükseliş yaşadı. Daha yakın zamanlarda, risk sermayesi şirketi Borderless Capital, dijital varlıklara yatırım yapmak için 500 milyon dolarlık bir fon başlattı.

Bir Cevap Yaz

cahit pekeren Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *