«
  1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. 1k-10k BTC Sahipleri Son Zamanlarda Satın Aldı

1k-10k BTC Sahipleri Son Zamanlarda Satın Aldı

1k-10k-BTC-Sahipleri-Son-Zamanlarda-Satin-Aldi.png

Zincir üstü veriler, 1k ila 10k BTC arasında tutan Bitcoin balinalarının son zamanlarda rezervlerini genişlettiğini gösteriyor, bu da kripto fiyatı için yükseliş olabileceğinin bir işareti.

1k-10k BTC Sahiplerinin Bitcoin Rezervleri Son Zamanlarda Büyüme Gözlemledi

Bir CryptoQuant’ta bir analist tarafından açıklandığı gibi İleti1k ile 10k arasında BTC tutan balinalar, genellikle diplere yakın alım yaptıkları ve zirvelere yakın satış yaptıkları için geçmişte akıllı para davranışı sergilediler.

Buradaki ilgili ölçü, şu anda Bitcoin pazarında farklı tutucu grupları tarafından tutulan toplam madeni para miktarıdır.

Yatırımcıları burada gruplandırma kriterleri, cüzdanlarında ne kadar para tuttuklarına dayanmaktadır. Örneğin, 100 ila 1k BTC kohortu, bu aralıkta yatan bir cüzdan miktarına sahip tüm sahiplerini içerir.

Şimdi, aşağıda 100 ila 1k BTC ve 1k ila 10k BTC yatırımcı gruplarının rezervlerindeki geçtiğimiz yıldaki eğilimleri gösteren bir grafik var:

Balinaların Bitcoin Rezervi

It seems like the reserve of the 100 to 1k BTC holders has gone down recently | Source: CryptoQuant

Bu grafikte görebileceğiniz gibi, 1k ila 10k BTC balinalarının Bitcoin rezervi bazı ilginç hareketler gösteriyor.

Madeni paranın fiyatı herhangi bir yerel zirveye yaklaştığından, bu tutucu grubun rezervi genellikle düşmeye başladı gibi görünüyor.

İlgili Okuma | Bitcoin NUL, Dipten Önce Daha Fazla Olumsuzluk Önerdi

Ayrıca, aynı şekilde bu grup, alımlarını dip formasyonlar etrafında zamanladı. Bu, bu yatırımcıların geçen bir buçuk yılda akıllı para gibi davrandıkları anlamına geliyor.

Son zamanlarda, bu yatırımcı grubunun rezervinin son haftalarda keskin bir artış gözlemlemesi, alım yaptıklarına işaret ediyor. Tarihsel eğilim devam edecek bir şeyse, böyle bir işaret kripto fiyatı için yükseliş olabilir.

Bununla birlikte, 100 ila 1 bin BTC sahipleri, bu akıllı para yatırımcılarıyla karşılaştırıldığında zıt davranışlar sergilediler.

İlgili Okuma | Bitcoin “Dünyadaki En İyi Varlıklardan Biri” Olabilir mi? Bu Uzman Üzerine Bahis Yapıyor

Bu sahipleri genellikle fiyat yükseldikçe satın aldılar ve düşüşler sırasında sattılar. Son zamanlarda rezervleri de düştü, bu da 1k ila 10k BTC balinaları satın alırken sattıklarını gösteriyor.

Ancak, buna bakmanın başka bir yolu da olabilir. 100 ila 1k BTC grubunun rezervinin azalması, kısmen bazı sahiplerin 1k BTC’yi geçecek kadar satın almalarından kaynaklanıyor olabilir ve bu da onları şimdi 1k ila 10k BTC kohortunun bir parçası haline getiriyor.

BTC Fiyatı

Yazma sırasında, Bitcoin’in fiyatı geçen hafta %2 artışla 31.3 bin dolar civarında dalgalanıyor.

Bitcoin Fiyat Tablosu

Looks like the price of the crypto has shot up over the past 24 hours | Source: BTCUSD on TradingView
Featured image from Unsplash.com, charts from TradingView.com, CryptoQuant.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *