«
  1. Anasayfa
  2. Popüler
  3. 165 Milyon Doların Üzerindeki Kısa Pozisyonlar, Bitcoin ve Ethereum Yükseliş Trendinin Ardından Tasfiye Edildi

165 Milyon Doların Üzerindeki Kısa Pozisyonlar, Bitcoin ve Ethereum Yükseliş Trendinin Ardından Tasfiye Edildi

165-Milyon-Dolarin-Uzerindeki-Kisa-Pozisyonlar-Bitcoin-ve-Ethereum-Yukselis.png

Henüz kimse kripto kışının bittiğini söyleyemez, ancak iyi haber şu ki Bitcoin ve ETH son 24 saat içinde önemli bir ivme kazanmış görünüyor. Bu yeşilimsi fiyat hareketi, birçok yatırımcının açık pozisyonlarını tasfiye etmesine neden oldu.

Bir başka iyi haber de, son zamanlarda düşen küresel kripto piyasası değerinin 150 Milyar Dolar kazanmasıdır. Şimdi 1 Trilyondan fazla.

Bitcoin Yükselirken Ethereum Fiyatı Artıyor

CoinMarketCap’teki mevcut verilere göre, yazının yazıldığı sırada BTC fiyatı 24 bin doları kaydetmenin eşiğindeyken, Ethereum 1.605 dolarda duruyor ve 24 saat içinde büyük bir artış gösteriyor.

165 Milyon Doların Üzerindeki Kısa Pozisyonlar, Bitcoin ve Ethereum Yükseliş Trendinin Ardından Tasfiye Edildi
Bitcoin önemli kazançlar talep ediyor | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSDT

Tarihsel verilere dayanarak, Bitcoin 16 Temmuz’da piyasanın kapanışında 20.000$ işaretinin üzerine çıktı. Temmuz ayında 21.195.04$’dan açıldı ancak ne yazık ki 17 Temmuz’da piyasanın kapanışında 20.779.34$’a düştü. Ancak 18 Temmuz’da , bir numaralı kripto 22.176,05 dolara yükseldi ve gün ortasında fiyat artışını sürdürmeye devam etti.

İlgili Okuma | Ben Caselin ile AAX-Lightning Network Entegrasyonu ve TARO Protokol Uygulaması Üzerine Bir Röportaj

Ayrıca, ikinci en büyük kripto ETH, fiyatında olumlu bir hareket gördü. Ethereum ETH fiyatı 18 Temmuz’da %9 arttı. Kripto, bu yüksekliğe ulaştığı 7 Temmuz’dan bu yana fiyatını 1200 doların üzerinde tutmaya çalıştı.

Ne yazık ki, 11 Temmuz’da piyasanın kapanışında 1.097.24$’a düştü ve 13 Temmuz’a kadar 1.100$’ın altında devam etti. O günden itibaren, ETH 1,100$ seviyesinin üzerindeki yolculuğuna 18 Temmuz’a kadar başladı ve 24 saati temsil eden 1.471.65$’a ulaştı. %9.12 artış.

Kısa Pozisyonlar Tasfiye Edildi

Hem Bitcoin hem de Ethereum’daki olumlu fiyat hareketi, birçok kısa pozisyonun tasfiyesine neden oldu. Kaynaklarımıza göre, toplam tasfiye edilen açıklar 160 milyon dolar, uzun pozisyonlar ise 90 milyon dolar, yani toplam tasfiyeler 250 milyon dolar.

Mevcut verilere göre bozuk para bardağı, FTX şimdiye kadarki en büyük tasfiyeyi kaydetti. Sadece son bir saatte ETH’nin vadeli işlem sektöründeki fiyatı 4 milyon doların üzerinde tasfiye kaydetti.

Veriler ayrıca yatırımcıların daha fazla ETH pozisyonunu tasfiye ettiğini ve fiyat değiştiğinden beri 4 saatten fazla bir süredir bu pozisyonda olduklarını gösterdi. Kaynaklarımız, bu saatlerde yaklaşık 65 bin ETH’nin tasfiye edildiğini ve bu tutarın 94 milyon dolar olduğunu ortaya koydu.

İlgili Okuma | Ethereum Birleşmesi: ETHBTC Risk İştahının Geri Dönüşünü Nasıl İpuçları Verebilir?

Tasfiye edilen pozisyonlarla ilgili olarak, kaynaklarımız daha fazlasının kısa pozisyonlarda olduğunu ve birçok büyük kripto borsasında gerçekleştiğini keşfetti. Kripto değişim platformu OKX, son 24 saat içinde yalnızca Binance’i geride bırakan en fazla likidasyonu kaydetti. Bu platformlar, son 4 saat içinde 10 milyon doların üzerinde kısa pozisyon tasfiye etti.

Featured image from BBC, chart from TradingView.com
Bir Cevap Yaz

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *